Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Despre masinile de tricotat

+94
bebelusha
vali spinu
Maria Andreea Predoiu
Laila
ynggys
afilimonb
crivas
mirelaluana
Ada Catinca
Celya_f40
Doina Talpau
SiminaR
ilovekylie
armeanu
elena_luminita
asemnificativ
delfin
Admina
mony67
nell73
MARIA247
lika
buburuza23.12
DoraS
MagdaMarin
rigo
bibitu
crist291
luisa-maria
marabr
alis79
pana de inger
Mihaela_Cezarina
annelissro
for2nity
me_a_devil_babe
ghblaura
Xorana
hanyivan
diada
marinelabur
bimbo
despina13cucli
cozma felicia
odrik
sebiichim
Vigaru Ana-Maria
mihaelabacau
smihaelaviorica
T_mihaela
cristinica_xri
SilviaDumitrescu
craciun victoria
KALE
denis21
Adela Ispas
celentano
Lucia Ro
marina40
danabarbu2007
monolitel
paraschiv_andreea
victoriacus
Camelia 1
wonderful_leave
piciul
bibidesign
adrina
cory74
laurapopescu
cristina350
anigherman
doynys
adelinda25
SCHUMA25
cris69
Larisa09
roxana096
CARLA GRIGORAS
razvan_tricoteaza
metamatrix
Giobsy
solmizel
Ana Maria
clobeer
Kristina
danadea
geany
steluta
Marisa
stoy
aly
Mada
corina.mihalache
98 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de cory74 Vin 07 Ian 2011, 8:39 am

Laura, doar ce am intrebat in alt topic despre masinuta ta !
Sa inteleg ca e la mana a 2-a?! Este voluminoasa? cam cat spatiu ocupa?
100 euro nu e mult!!!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de adrina Vin 07 Ian 2011, 8:59 am

am descoperit si eu o masina de tricotat ,probabil foarte buna,este frantuzeasca,SUPERBA S ..nu mai stiu cum,are doua paturi.Nu am mai vazut modelul asta de cand caut informatii pe aici.Am reusit sa o montez ,dar sa incep cava,sa montez ochiurile nici cum.Stie cineva ceva despre aceasta marca ?
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de bibidesign Vin 07 Ian 2011, 9:44 am

sin eu am o masina de tricotat, antica si simpla- Cugir MT 01...
n-am mai folosit-o de multa vreme pt ca mi s-a rupt piesa care sustine tija cu cosuletul pt ghem si n-am reusit s-o lipesc
poate stiti voi daca exista undeva piese de schimb sau ateliere de reparat asa ceva...

nu mi s-a parut niciodata complicat de folosit. singurul lucru mai greut este inceputul. e mai migalos si necesita ceva indemanare montarea ochiurilor.
se foloseste un fir de matase din cate mi-aduc aminte si apoi se pun cumva ochiurile pe ace... nu mai stiu asa bine ca n-am mai lucrat de mult timp...
dar mai simplu este sa faci inceputul pe andrele si sa muti ochiurile pe ace dupa 3-4 randuri lucrate..
apoi scazutul si crescutul este ca la andrele: pui in plus un ac sau muti un ochi pe acul alaturat
trebuie sa ai grija tot timpul sa muti greutatile si sa nu muti sania fara fir ca pica tot ansamblul de pe ace...

daca reusesc sa-o repar, o voi reabilita si promit ca explic pas cu pas procesul wink
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de laurapopescu Vin 07 Ian 2011, 3:40 pm

Dupa cum am mentionat nu ocupa loc mult.Eu o tin fixata pe masa de calcat cu clemele cu care a venit in pachet.
Este o masina destul de simpla fara pat suplimentar pentru a realiza jerse sau tricotaje circulare , dar eu ma descurc si cu ea asa simpla.
Bineinteles si cu un model simplu de masina de tricotat se pot face aceleasi lucruri ca si cu una mai complexa doar ca dureaza mai mult realizarea unui anumit model .
Desigur pe ebay.de se gasesc si alte modele mai noi si alte marci cu mult mai multe optiuni insa nu eram dispusa sa dau mai mult de 100 de euro pentru inceput.
Daca ma voi specializa destul pe modelul asta simplu si consider ca as putea face mai multe cu un model superior , voi lua alta.
Mai jos sunt imaginile cu masina de cusut marca Empisal- Elvetia , Knitmaster -model 250

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de laurapopescu Vin 07 Ian 2011, 3:51 pm

adrina a scris:am descoperit si eu o masina de tricotat ,probabil foarte buna,este frantuzeasca,SUPERBA S ..nu mai stiu cum,are doua paturi.Nu am mai vazut modelul asta de cand caut informatii pe aici.Am reusit sa o montez ,dar sa incep cava,sa montez ochiurile nici cum.Stie cineva ceva despre aceasta marca ?

Buna Adrina,
Mai jos e un link de blog alunei profesoare de tricotat din America pe care l-am studiat ca sa stiu si eu cate ceva despre masina de tricotat.
Printre proiectele documentate pe blog sunt expuse si informatii despre lucrul cu masinile cu pat dublu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Succes.
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de doynys Vin 07 Ian 2011, 3:59 pm

exact asa am gasit si eu una pe net cu 120 ron dar e romaneasca, la mana a doua, astept sa-mi vina.
doynys
doynys
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 48
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de piciul Vin 07 Ian 2011, 8:41 pm

adelinda25 a scris:buna.am intalnit aceasta masina pe internet [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si as dorii sa o cumpar...dar inainte as avea nevoie de cateva pareri...daca o are cineva sau daca stie cum functionaza...va multumesc mult.
M-am uitat si eu si este foarte interesanta! Din reclama ar costa 46.95 dolari....sigur pare ca se tricoteaza mai usor decat cu "linia cu ace"! wink
se vede mai bine aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de wonderful_leave Dum 09 Ian 2011, 3:48 pm

Salut! Vad ca vreti sa va apucati de tricotat Smile ! Bunica are o masina de tricotat nou-nouta din tineretea ei.Nu a folosit-o niciodata si vrea sa o vanda pentru ca nu mai poate lucra la ea deoarece nu prea mai vede bine. Este cineva interesat de ea? Masina de tricotat si bunica se afla amandoua in Galati rade
wonderful_leave
wonderful_leave
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 26
Localizare : IASI
Data de inscriere : 05/06/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de doynys Dum 09 Ian 2011, 5:21 pm

pai de care masina e?
doynys
doynys
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 48
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Camelia 1 Mar 11 Ian 2011, 4:45 pm

Este de mare ajutor o masina casnica de tricotat pentru ca are deja modele inmagazinate pe cartele perforate sau intr-un computer. De obicei o astfel de masina si-o procura o persoana care deja stie sa tricoteze de mana. Dar poate invata foarte usor si cineva care este doar pasionat de vestimentatie, dar nu stie nimic despre tricotatul manual.

Eu eram obisnuita sa proiectez produse pentru masinile industriale, iar de mana am tricotat foarte putin, doar in scoala generala si in liceu.

Pentru cine nu stie cum sa proiecteze un produs, cate ingustari, cate largiri si cate randuri sa faca, cum sa dea forma unui produs, sunt de ajutor cartile de tricotat manual sau revistele de tricotaje. Unele masini de tricotat sunt insotite si de un manual special pentru a invata sa proiectezi un produs (nu toti producatorii sau dealerii ofera acest gen de manuale).

Dupa ce ti-ai schitat un model, iti alegi firul si culoarea potrivite pentru acesta si pentru finetea masinii de tricotat pe care o ai. Apoi faci un panou pe masina de tricotat. Dupa ce l-ai lasat sa se relaxeze, sau dupa ce l-ai spalat si l-ai calcat (daca este un fir care se contracta), vei vedea daca doresti sa fie mai rar sau mai des. In manualul masinii ti se arata cum sa iei desimile pe orizontala si pe verticala pentru a calcula pe cate ochiuri sa incepi tricotul si apoi cate randuri sa tricotezi.

Pentru a realiza un model pe o masina de tricotat este foarte important sa fie respectate foarte exact setarile masinii asa cum sunt ele descrise in manual. Daca poti tricota doar primul rand si apoi sania se blocheaza, inseamna ca ori nu sunt respectate setarile masinii ori este o problema mecanica. Am intampinat acest lucru. Sina acelor nu presa suficient de bine acele in fontura, acele se miscau pe verticala si facea doar primul rand iar apoi se bloca pentru ca ieseau ochiurile de pe ace si nu se mai putea tricota in continuare.

Dupa ce ai invatat notiunile de baza, apoi poti crea pe masina cam tot ce-ti trece prin cap. Poti realiza si modele care nu sunt pe cartele sau in computer. Trimit mai jos cateva din cele pe care le-am facut eu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Camelia 1
Camelia 1
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de bibidesign Mar 11 Ian 2011, 5:40 pm

imi place foarte mult ideea cu bufnitele
foarte ingenioasa combinatia de opt-uri pt a da forma pasarii Smile

si primul model mi se pare f elegant
bibidesign
bibidesign
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 59
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 05/08/2010

http://www.bibidesign.ro

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de steluta Mar 11 Ian 2011, 9:22 pm

Camelia, bine ai venit pe forum! Ma bucur ca exista cineva cu experianta si cu ceva timp ca sa ne impartasasca si noua din tainele utilizarii masinii de tricotat. Daca te gandesti ca ne poti preda si noua, eu sunt prima care ma abonez! Vreau sa invat sa tricotez. Stiu sa lucrez cu andrele si cu croseta, am facut o multime de lucruri, dar sunt constienta ca se pot face mult mai repede la masina. Degeaba am urmarit filmulete pe net! Nu am invatat mare lucru. Am tot incercat sa gasesc pe cineva care lucreaza la masina si nu am gasit. Poate tu esti steaua mea norocoasa!(si a altor fete care mai vor sa invete).Foarte frumoase modelele trimise de tine!
steluta
steluta
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de victoriacus Mar 11 Ian 2011, 9:57 pm

mama mea a avut masina de tricotat Veritas cu 360 de ace si 2 paturi.A tricotat la ea atat de multe lucruri incat obisnuiam sa glumesc cu ea spunandu-i ca, daca am strange toate lucrurile facute, am umple magazinul Victoria
Daca as avea o masina de tricotat acum,cred ca m-as descurca destul de bine,desi nu am lucrat niciodata ,doar am privit-o pe mama facand-o
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Camelia 1 Mier 12 Ian 2011, 4:46 pm

Bine v-am gasit!
Eu sunt in Bucuresti. Steluta, daca esti tot de aici, atunci va fi foarte simplu sa ne intalnim si sa realizam practic pe masina cateva modele pentru ca tu sa ai notiunile de baza. Apoi va fi foarte simplu.
Camelia 1
Camelia 1
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Camelia 1 Mier 26 Ian 2011, 3:38 pm

Am inceput sa construiesc un blog unde sa scriu cateva idei de baza despre tricotarea pe masini casnice.
Sper sa fie util pentru voi.
Daca aveti intrebari va stau la dispozitie!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Camelia 1
Camelia 1
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de paraschiv_andreea Vin 28 Ian 2011, 11:32 am

buna ziua doamnelor!....Sunt din ploiesti si mi-as dori si eu o masina de tricotat...stiu sa lucrez la andrele si croseta dar e migalos si nu prea am timp.....am o fetita de 4 luni si mi-ar placea sa ii fac multe hainute....e un hobby pentru mine sa creez diferite hainute....nu am nici cea mai mica idee cum se foloseste o masina de tricotat si nici nu am vazut vreodata dar mi-ar placea sa invat....am 22 ani si sunt pasionata de chestii dastea....ma puteti ajuta?...Multumesc!
paraschiv_andreea
paraschiv_andreea
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 28/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty masina de tricotat

Mesaj Scris de paraschiv_andreea Vin 28 Ian 2011, 11:41 am

wonderful_leave a scris:Salut! Vad ca vreti sa va apucati de tricotat Smile ! Bunica are o masina de tricotat nou-nouta din tineretea ei.Nu a folosit-o niciodata si vrea sa o vanda pentru ca nu mai poate lucra la ea deoarece nu prea mai vede bine. Este cineva interesat de ea? Masina de tricotat si bunica se afla amandoua in Galati rade
eu sunt interesata sa cumpar masina de tricotat dar habar nu am cum se foloseste si nici nu am vazut vreuna vreodata....cat costa?....eu sunt din ploiesti
paraschiv_andreea
paraschiv_andreea
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 28/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de laurapopescu Vin 28 Ian 2011, 4:08 pm

Buna Andreea,
Nu vreu sa-i fac reclama aici dar pe Okazii este cineva care vinde o masina de tricotat la 100 euro . Din poze nu pot sa spun decat ca este cat de cat completa ca piese ( ii lipseste manualul de instructiuni care oricum cred ca era in Germana) . Parerea mea este ca e cam scumpa la cat e de neintretinuta.
Eu mi-am luat una SH de pe ebay.de la 100 euro cu tot cu transport dar este un model simplu care nu stie sa faca foarte multe.
Exista la bani mai multi si ceva mai destepte care stiu sa faca singure dupa un card , dantele si alte nebunii.
Poti afla mai multe de pe youtube.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

La link-ul de mai sus gasesti inclusiv cum se monteaza o masina.Principiul de functionare e acelasi la toate. Doar accesoriile difera de la firma la firma.

Daca mai ai intrbari sau ai nevoie de ajutor, nu ezita sa ma contactezi.
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de paraschiv_andreea Vin 28 Ian 2011, 9:04 pm

eu vreau una cat de cat simpla si sa ma ajute sa tricotez mai repede pt ca toate stim ca hainutele de copii sunt cele mai scumpe si asa as salva multi banuti pe care ii pot folosi in alte scopuri.....multumesc mult pt timpul acordat....am mai cautat pe la bunica prin sat dar nimeni nu mai are....nici nu ma pricep si deaia am o teama sa nu o iau cu ceva lipsa sau defecta....
paraschiv_andreea
paraschiv_andreea
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 28/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de doynys Sam 29 Ian 2011, 5:01 pm

Sa stii e destul de greu sa-ti iei o masina de tricotat si sa nu stii sa lucrezi la ea, sunt multe chichite pe care nu ai cum sa le afli singura,poti sa-ti iei daca ai pe cineva pe langa tine care se pricepe si te poate invata, dupa carte nu-ti dai seama, mi-am luat si eu o masina de pe okazii dar am dat 150 de ron cu tot cu transport, este o masina de cugir, cum se faceau inainte la noi, e foarte buna masina, s-a lucrat cu ea dar inca se mai poate mai lucra, vreau sa spun ca de cand am mai facut cursurile am mai uitat si eu, aveam 18 ani atunci, mi-a luat ceva timp sa descopar cum se mai lucreaza , si din cartea ei nu am priceput nimic, asa ca decat sa dai banii pe ea si sa o tii degeaba, mai bine lucrezi cu mana.
doynys
doynys
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 48
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de paraschiv_andreea Sam 29 Ian 2011, 8:09 pm

mi-a zis mama ca a lucrat ea mai demult...(cred ca 30 ani in urma :D)....dar a zis ca isi mai aduce aminte.....cred ca masina aia era romaneasca.....mai caut si poate gasesc si o "babuta" sa ma invete:D....multumesc mult de sfat!!! Va pup!
paraschiv_andreea
paraschiv_andreea
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 28/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de monolitel Sam 29 Ian 2011, 11:37 pm

Buna seara,
Am constatat cu bucurie ca mai sunt persoane ce detin instructiuni ale masinii de tricotat " Cugir " (masina manuala cu rigla ) . Sper sa nu fiu prea indrazneatza daca abuzez de bunatatea acestora si rog sa-mi fie trimise la adresa de e-mail: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . Multumesc frumos !
monolitel
monolitel
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : brasov
Data de inscriere : 28/01/2011

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de cristina350 Lun 31 Ian 2011, 10:11 am

buna ziua
as vrea sa multumesc din suflet colegei noastre care a reusit sa ma invete sa tricotez la masina si in curand am sa va arat si prima mea lucrare la masina de tricotat.....sunt foarte fericita ca am reusit sa invat sa tricotez....
cristina350
cristina350
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 45
Localizare : com 23 august.jud constanta
Data de inscriere : 22/05/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de doynys Lun 31 Ian 2011, 8:35 pm

Buna cristina, ai reusit? ma bucur foarte mult, care era problema?
doynys
doynys
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 48
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de doynys Mar 01 Feb 2011, 9:15 pm

iata vesta tricotata de mine, nu stiu daca se vede prea bine
doynys
doynys
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 48
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 20/12/2010

Sus In jos

Despre masinile de  tricotat - Pagina 3 Empty Re: Despre masinile de tricotat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB