Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

+22
letho
Uca
mnarcisa
valentinadof
kabunta
adina_lg
greieras
mlizeta
ppisic
christinuca
bebelusha
anc@
gmiki1
piciul
raluk0182
alinnusha92
gaza
victoriacus
Admina
LRodica
Gabica
diada
26 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mai 2016, 9:52 am

Se apropie cu pasi repezi ziua copilului si va propunem un nou concurs “fulger” pe sectiunea croitorie. Tema acestui concurs este o JUCARIE HANDMADE. Va propunem tema aceasta chiar si celor care nu au copii, pentru ca o puteti dona oricui, o puteti da vecinului, finului sau un copil de pe strada care nu are parinti; nu se poate sa nu intalniti un copil, pe care sa-l faceti fericit.
Exemple sunt foarte multe, lucrati cu ce aveti la indemana, dorim sa vedem creativitate.
Nu exista conditii privitoare la materialul folosit, croiala sau stil, atata timp cat este respectata tema concursului.

Impunem urmatoarele conditii:

* Sa fie respectata tema concursului si termenul de inscriere;
* Sa postati modelul pe retelele de socializare, pana se finalizeaza concursul. Dorim participanti!
* Materialul folosit: orice;
*  Va sugeram sa includeti in modele, orice va inspira si va stimuleaza imaginatia, este un concurs de creativitate;
* Puteti coase si de mana, nu va trebuie neaparat masina de cusut;
* Piesele trebuie sa fie din material, nu crosetat/tricotat.
* NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII, indiferent de sectiunea la care au postat! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati postat pe forum.
* Pot participa membri inscrisi pana la data de 13.05.2016, cu minim 50 de mesaje pana la sfarsitul concursului;
* Pozele se vor posta la acest subiect. Le puteti atasa si pe FB, ne dati like & share. Pagina forumului: https://www.facebook.com/ForumLucruDeMana/?fref=ts
Va rugam sa postati si pe pagina oficiala a sponsorului: https://www.facebook.com/masinidecusut

Foarte importanta este postarea in forum. Cine nu posteaza in forum, nu participa la concurs.  
* se vor atasa maxim 7 poze si nu se admit colaje.

poza 1: produsul initial + ce accesorii urmeaza sa folositi
poza 2: produsul taiat
poza 3: din timpul executiei
poza 4: folosirea umpluturii etc;
poza 5: detaliu important de pe produs, un element dificil sau bine lucrat
poza 6 si 7 creatia in intregime, surprinsa din mai multe unghiuri, de preferat in lumina naturala.
NU SE ACCEPTA POZE TIP COLAJ

Durata concursului este incepand de 13.05.2016, ultima zi de inscriere va fi    29.05.2016. Dorim ca pe data de 1 iunie (ziua copilului) sa avem finalistii.

Votarea se va face pe site, voi sunteti juriul!!! Va multumim!

Premiile sunt oferite de www.decusut.ro

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii (vor fi anuntate in curand)

Castigatorii nu vor primi fizic un voucher, dar se va tine cont de suma castigata, la comandarea produselor de pe site.

Premiile vor fi trimise de catre firma care sponsorizeaza acest concurs, doar la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare.

Aveti timp de gandire, de inspiratie si de creatie. Hotarati-va daca doriti sa participati, daca aveti deja in plan o jucarie, pe care sa o puteti posta la concurs, respectand cerintele. Este un concurs relaxat si jucaus, pentru oricine doreste sa participe.

INSPIRATIE:

AICI pisici
AICI broscute
AICI papusele

sau

carti senzoriale:

carti senzoriale

Si multe, multe altele le gasiti din vizionare, in vizionare.

Nu uitati de pisicile din sosete:

pisica sosete 1
pisica sosete 2
pisica sosete 3

Va recomandam sa cititi toate postarile acestui subiect, in situatia in care doriti sa participati; pot aparea detalii suplimentare in mesajele postate de organizatori: Diada sau Admina! Pentru informatii si detalii va asteptam sa postati in continuare. Bafta tuturor!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Gabica Vin 13 Mai 2016, 10:47 am

Este cea mai frumoasă temă!!!!
Sper că va fi un concurs cu multe participări.
Vom câştiga toţi, dar mai ales beneficiarii care vor primi aceste jucării....
Hai la joacă....adulţi cu suflete copilăreşti!!!!

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mai 2016, 2:51 pm

Ma bucur ca va place tema, nu uitati ca timpul in care trebuie sa lucrati este mai scurt. Pe data de 1 Iunie trebuie sa finalizam votarea si voi sa oferiti copiilor jucaria.

Abia astept sa vad creatiile, am vazut atat de multe chestiute la inspiratie.

Mult spor! Este un concurs relaxat!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de LRodica Vin 13 Mai 2016, 3:30 pm

Diada, am inteles bine, trebuie sa se posteze pozele pe facebook?
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mai 2016, 5:30 pm

Da, pe pagina personala, dat share pe pagina noastra si pe pagina sponsorului. Asa dorim sa atragem cat mai multe participante. Unde doriti voi. La fel si cand se voteaza, puteti specifica in mesaj ca participati la concurs sa intre pe forum sa vada toate creatiile utilizatorilor si sa se voteze.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Admina Vin 13 Mai 2016, 5:32 pm

Multumim Diada! Tema concursului m-a surprins si pe mine, in mod placut, normal. Sper sa fac un mutunel si eu, in afara concursului. bounce
Bafta tuturor!
LRodica, trebuie postat si aici pe forum, daca nu se posteaza aici, la concurs, nu se ia in seama postarea pe FB.
"Pozele se vor posta la acest subiect. Le puteti atasa si pe FB, ne dati like & share. Pagina forumului: https://www.facebook.com/ForumLucruDeMana/?fref=ts "

***Dar, postarea pe FB sau alte retele de socializare, nu e obligatorie. Daca nu aveti blog, pagina de FB, puteti posta si doar aici. E ideal, dar nu obligatoriu. Eventual daca aveti blog personal, puteti posta acolo, daca nu aveti FB.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de victoriacus Vin 13 Mai 2016, 6:20 pm

Pot sa particip si eu? Nu prea am timp dar incerc sa imi fac.Prea e frumoasa tema
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de gaza Vin 13 Mai 2016, 7:53 pm

Imi place tema propusa.

Daca am timp fac si eu ceva, daca nu...

O sa-mi fac timp sa postez minionul facut de mine pentru cel mic. Daca-l gasesc. Si daca-i gasesc toate accesoriile. Cu salopeta, ochelari... Asta asa, ca inspiratie pentru participante.

Succes! kiss
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de LRodica Vin 13 Mai 2016, 8:57 pm

Mulţumesc, am înţeles acum.
Am şi eu material cumpărat pentru o jucărie, pernă nu ştiu exact cum să o numesc. O să mă strădui să particip pentru că tema e foarte atractivă.
Mulţumim şi pentru organizarea concursurilor.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de alinnusha92 Vin 13 Mai 2016, 9:37 pm

Frumoasa provocare! Smile
alinnusha92
alinnusha92
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 31
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de gaza Sam 14 Mai 2016, 12:06 pm

Aseara, la cererea copilului meu, am  facut o pisicuta. Deja a dormit cu ea, si e foarte incantat. multumesc

Postez imagini cu confectionarea ei, chiar daca nu ma prea incadrez in concurs, ca nu am facut poze cu toate etapele. Cu cusutul, taiatul, umplutul cu melana.

Doar ne-am distrat in timp ce ne uitam la tv, dupa ce i-am "furat" sotului o pereche de sosete noi. A vazut abia la sfarsit, si i-am promis ferm sa-i cumpar doua perechi. dama  Arta cere sacrificii. rade

Ochii doua margelute(le-as fi pus mai mici, dar asa am avut comanda); nasuc, gurita, mustati cusute; panglica la gat.
Gata de joaca!! bucurie


CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE IMG_4812_zpsautuh3ck

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE IMG_4811_zps8sagsrfp

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE IMG_4813_zpsax0aygtv

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE IMG_4821_zpslr0sghdh




*asa aum am scris intr-un mesaj mai sus, poze cu jucariile facute de mine in urma cu ceva ani, cand era cel mic"mai mic" si de cumparat, erau cam scumpe sau nu se gaseau(Mike si minionul Stuart). Sunt deja uzate de la atata joaca.

Pentru inspiratie! hug


CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE IMG_4823_zpsgmqg5lk5



Ultima editare efectuata de catre gaza in Sam 14 Mai 2016, 12:15 pm, editata de 1 ori (Motiv : am uitat de postarea minionului)
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de raluk0182 Sam 14 Mai 2016, 3:11 pm

Ce dragute sunt!!! Cred ca e cel frumos concurs de pana acum, iar copiii sigur se vor bucura, si parintii asemenea love
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de piciul Dum 15 Mai 2016, 8:16 am

Haioase toate! Minionul chiar iese in evidenta! Te-a pus la incercare un pic acel ochi magic!
Pisica ma gandeam si eu sa fac pentru un bebe, care a aparut de curand printre noi...sa vedem cu timpul cum stam...merita o seara de "joaca" creativa! Succes tuturor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de alinnusha92 Dum 15 Mai 2016, 5:04 pm

Pentru ca imi plac provocarile, am decis sa raspund acestei provocari. Nu stiu daca am inteles bine regulamentul, dar vreau sa incerc. Imi amintesc ca si eu am avut o papusa facuta de mama mea si chiar m-am jucat cu ea cativa ani. Bineinteles, nu era atat de eleganta ca si aceasta. Particip la concurs!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684205224753&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684206064774&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684207624813&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684209344856&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684215345006&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684220105125&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater
[url=https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204684222745191&set=a.10204684203984722.1073741833.1824725793&type=3&theater]https://www.facebook.com/photo.php?
alinnusha92
alinnusha92
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 31
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Mai 2016, 9:25 pm

Alinnusha92, trebuie sa intrunesti urmatoarele conditii, pana la incheierea concursului:
* NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII, indiferent de sectiunea la care au postat! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati postat pe forum.
* Pot participa membri cu minim 50 de mesaje pana la sfarsitul concursului.

Deci trebuie sa postezi inca 48 de mesaje, pana la 1 iunie si cateva creatii (2-3 ar fi de ajuns), in afara de papusica inscrisa la concurs.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de alinnusha92 Dum 15 Mai 2016, 9:31 pm

Admina a scris:Alinnusha92, trebuie sa intrunesti urmatoarele conditii, pana la incheierea concursului:
* NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII, indiferent de sectiunea la care au postat! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati postat pe forum.
* Pot participa membri cu minim 50 de mesaje pana la sfarsitul concursului.

Deci trebuie sa postezi inca 48 de mesaje, pana la 1 iunie si cateva creatii (2-3 ar fi de ajuns), in afara de papusica inscrisa la concurs.

Am inteles. Cum se face votarea pe site, cine poate vota? Voturile primite pe facebook se iau in considerare? Multumesc!
alinnusha92
alinnusha92
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 31
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Lun 16 Mai 2016, 3:13 pm

O sa deschidem subiect cu votare pe site. Fiecare utilizator are dreptul la un singur vot. Vot pe care nu si-l poate lua inapoi. Doar voturile de pe forum sunt luate in considerare.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de gmiki1 Lun 16 Mai 2016, 6:37 pm

Diada mulțumesc de invitatie,de data asta cu siguranță mă prind si eu in joc însă să văd cu ce maimutoi
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de anc@ Mier 18 Mai 2016, 2:35 pm

Buna!! as dori sa particip si eu la acest concurs wink .Am descarcat tiparul de pe un site care a avut o perioada acest tipar gratuit.
A iesit o jucarie cu dimensiuni de 35x18cm,inalt de 18cm.

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE 16h0rnm

-materialele folosite,
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE T7fuoh

-materialul taiat
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE 2ezl73c

-in timpul lucrului,e cusut la masina dar a fost nevoie de insailat la unele parti
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE 2rh92ci

-umplutura
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Eg1q49

-la parti mai dificile nu stiu ce poza sa pun  Smile ,am fost mai greu cu asamblarea,am imprimat doar tiparul nu si modul de a lucra  wink
CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE 2d9skzc

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE 1zywj2c

Mie tare simpatic. love  flower
As avea o intrebare,eu as vrea sa-l vand,il pot pune la vanzare sau dupa ce se termina concursul?Multumesc!!
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de alinnusha92 Mier 18 Mai 2016, 7:35 pm

anc@ e tare dragalas rinocerul tau! Smile
alinnusha92
alinnusha92
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 31
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de bebelusha Mier 18 Mai 2016, 7:45 pm

Foarte faina tema, felicitari! Voi face si eu o carte dar nu pentru concurs ca stau foarte prost cu timpul acum.
Spor la lucru, abia astept sa vad cu ce idei frumoase veniti! sunny
bebelusha
bebelusha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Localizare : over the rainbow
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Gabica Joi 19 Mai 2016, 9:59 am

Hi, Hi ce frumos este!!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de LRodica Joi 19 Mai 2016, 10:44 am

Anca@ chiar e simpatica jucarioara.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de diada Joi 19 Mai 2016, 2:18 pm

Anca foarte frumos! Multumim pentru participare! Eu as zice momentan sa nu-l pui la vanzare, dupa concurs da.

Am primit si premiile, sunt vouchere ca si pana acum:


I - 200 lei

II - 150 lei

III - 100 lei

Multumim, decusut.ro!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de kabunta Joi 19 Mai 2016, 2:37 pm

Anca ce mult imi place cum a iesit rinocerul!
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE Empty Re: CONCURS CROITORIE - JUCARIE HANDMADE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB