Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

+35
White_Raven
cocav
anielle
Dorulet
Larisa09
valih
Dodo-pui
Admina
myky7robc
piciul
valentinadof
gretty
cld
mykela_23
teisoara
denis21
AlinaJ.Bijoux
noki
dragan mirela
cristi970
victoriacus
flori balteanu
tantza_m
Darsy
dorina narita
macanetu
marina40
LRodica
Angelica18
mihastef
anna_sandu
canadianca50
mlizeta
Gabica
gabi1972
39 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 29 Iun 2014, 9:58 pm

A,pricepui,eu am tinut apasat pe branturi de ma dureau degetele.L-am delegat pe sot cu CTC-ul si mi-a spus ca le-am lipit bine,doar ca am pus cam mult.
Eu am turnat cu bidonasul si apoi am intins cu o pensula micuta.Gaurile alea din talpi cica nu se umplu,au rol de amortizarea socurilor.La o cisma am umplut gaurile alea, la una nu Smile Oricum,experienta mea in materie de lipit a fost nula pana la papucii astia dar mi-a reusit.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Gabica Lun 30 Iun 2014, 11:09 am

Valentina dar ai avut spor, nu glumă... Sunt superbe. Să le porţi iubită. Dar nu faci matale o poză şi la instrumentul meşterit de soţ?. Dar să-l postezi tot aici, te rog...

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Darsy Lun 30 Iun 2014, 9:27 pm

Sunt absolut superbe. Nici n-as fi zis ca sunt homemade...ma gandisem si eu la asta (bunica mea facea la tot orasul) dar talpile si le punea fiecare la cismar si nici intr-un milion de ani nu m-as fi gandit ca pot eu sa gauresc talpile. Oricum, felicitari!!!
Darsy
Darsy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 11/04/2014

http://www.darsydesign.ro

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Mier 02 Iul 2014, 11:51 am

Fetelor va rog sa ma ajutati si pe mine cu o mica informatie .Am ajuns cu cizma crosetata pana unde incepi sa lucrezi in sus ( am facut partea din fata si la calcai )si aici nu stiu daca trebuie crescut sau mergi direct in sus sus cu ochiurile pe lare le ai . Multumesc anticipat .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Gabica Mier 02 Iul 2014, 12:37 pm

Gata acum ştiu despre ce insturment vorbeşte Valentina.

Am găsit un link poate mai interesează şi pe altcineva:

instrument de măsură
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 02 Iul 2014, 5:54 pm

Ei,nu chiar un compas!Lasa ca va pun o poza poate in seara asta.
Macanetu eu am mers pe acelasi nr de picioruse,n-am sporit,n-am scazut!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 02 Iul 2014, 7:13 pm

oauu..uuu ce creatii frumoase, gabi, valentina, felicitari!
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Mier 02 Iul 2014, 10:21 pm

Multumesc frumos Valentina . Am facut deja si imi place cum vine ...bine ,am facut...am desfacut  zid de vreo doua ori pana m-am decis cum sa fac . Aproape am terminat una. Pun poze cand termin . Eu am facut gauri direct in talpa cu o croseta tulip subtire...a mers super . Si de lipit tot la rece am lipit .  Merci 
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Vin 04 Iul 2014, 9:54 pm

Gata ,am terminat cizmulitele crosetate . Sunt realizate dintr-un fir degrade de 3,5-4 bbc cu acril si am folosit croseta nr 2 .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In primele imagini au un snurulet care m-am gandit eu sa aiba rolul de a strange asta in ideea ca se vor lasa .Sa le las cu snurulet sau fara ?
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 04 Iul 2014, 11:04 pm

Sunt minunate!Mie-mi plac cu snur.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Sam 05 Iul 2014, 10:02 am

Multumesc Angelica , asa a zis si soata mea sa le las  Smile
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

camelia04 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de tantza_m Sam 05 Iul 2014, 11:50 am

Wow !  Gabi, Valentina, Macanetu sunt foarte frumoase incaltarile voastre.
Macanetu, si mie imi plac cu snur.
Dar cum le spalati? In masina?
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 05 Iul 2014, 2:38 pm

Foarte frumoase sunt , felicitari!
Eu una nu lipesc de talpa, mai nou, inainte am lipt si eu dar nu trebuie , la cizme ma refer.Asa puteti scoate talpicul cand spalati cizma.
Are d-na Lonean niste coli de pasla groase , eu pe acelea lipesc piele intoarsa.Fac o poza si va arat imediat.
Daca a-ti pus cumva la talpa carton din acela presat va recomand sa nu spalati la masina , se va face fleasca.Curatati-le chimic cu solutie de tapiterie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre gabi1972 in Sam 05 Iul 2014, 2:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugare poze)
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de flori balteanu Sam 05 Iul 2014, 5:36 pm

frumoase incaltari,felicitari...fetelor am si eu o intrebare,lucrati separat modelul si apoi prindeti de talpa sau prindeti de la inceput talpa?
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Sam 05 Iul 2014, 5:42 pm

Multumesc fetelor , cu snur raman .
Eu am lipit de brantul acela de carton cu un strat de pasla din cea postata de tine Gabi si pe astea amandoua le-am lipit de talpa . Mi-a mai zis cineva tot ca tine dar eu "Toma necredinciosul " am zis ca imposibil sa stea asa . Asa cum faci tu pur si simplu le pui in interior dupa ce faci cizma ...fara lipitura sau altceva ?! Piele intoarsa are tot dna Lonean ? Sau si din cealanta ....eu ma gandeam ca as pune pe talpa la niste papuci de casa crosetati , tricotati !
Pentru prima pereche eu ma declar multumita , oricum aveam mai mari emotii la lipit decat la fete .Se pare ca nefondat ,dar na ,asa e prima data la orice Smile
Multumim frumos pentru sfaturi , foarte bine de stiut pe viitor . kiss

De la inceput Flori . Am vazut la cineva si separat lucrate si veneau si acelea super fain dar cred ca acolo chiar ca trebuie sa stii bine ce faci in ceea ce priveste lipitul .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de flori balteanu Sam 05 Iul 2014, 6:02 pm

Multumesc,Macanetu...poate incerc si eu, imi plac mult...
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 06 Iul 2014, 8:51 am

Macanetu,superbe ti-au iesit.Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Dum 06 Iul 2014, 12:13 pm

Multumesc Valentina !  Merci
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Dum 06 Iul 2014, 5:18 pm

Da,asa pur si simplu le pun,sunt tepene ca e groasa pasla,nu se simte nimic ciudat.Puele intoarsa am avut de mai multa vreme cumparata de pe breslo de la kristadesign,dar merge si fara,lipesti peste pasla un talpic din magazin.Dar are si d na Lonean piele intoarsa la coli,iti taie cat vrei.
Eu crosetez direct pe talpa dar se poate si pe brant direct apoi sa lipesti de talpa si probabil e mai aspectuos dar mie imi plac si asa cu gauri pe talpa Smile
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Admina Lun 07 Iul 2014, 8:13 pm

Gabi, Valentina, Macanetu, sunt superbe ghetutele voastre!  love Sa le purtati mult si bine. Sunt curioasa cum se comporta in timp, dupa purtarea afara. Firul de bumbac pe care l-ati folosit nu e bagat la apa, inainte, nu?
Mie mi-ar fi mila sa le port "de tavaleala", in parc sau la servici, cred ca le-as tine "d-ale bune". wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Gabica Mar 08 Iul 2014, 10:03 am

Farte frumoase încălţările, felicitări.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de macanetu Mar 08 Iul 2014, 11:48 am

Multumesc frumos fetelor pentru incuajari ...uite asa imi fac eu curaj si ma mai apuc de cate ceva .
Nu , firul nu e bagat la apa .....habar nu aveam ca se face asa  wink
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de gabi1972 Vin 11 Iul 2014, 12:22 pm

Eu nu am facut nimic cu firele inainte , inca nici nu le-am spalat sa vad cum se comporta.Dar nu cred ca le-as spala in masina ci manual .
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 07 Oct 2014, 7:51 pm

Am intrat aici sa va spun parerea despre incaltarile mele crosetate dupa ce le-am purtat toata vara dar nu zilnic va dati seama.M-am simtit super bine cu ele, nu s-au largit,lasat si alte alea.Am si dansat cu ele.Am facut impresii cu ele in adevaratul sens al cuvantutlui iar cand le spuneam ca sunt facute de mine,colegele mele ramaneau de-a dreptul masca. Smile N-am avut cum sa fiu modesta! Smile
Deci,faceti-va,merita!Eu de-abia astept sa vina vara sa le pot purta iar! Cool

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de victoriacus Joi 23 Oct 2014, 9:48 pm

mi-am facut incaltari de purtat in casa Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti) - Pagina 2 Empty Re: Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB