Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

+25
claudine
valentinadof
Samarineanca
danniela
nico21
anc@
aurishta
mlizeta
MihaelaT
Gabica
Lumaria
adina_lg
tomari
i.xell
kabunta
piciul
bobitica
anna_sandu
Admina
bisisica bijuterii
geany
diada
mar_ysa_28
mnarcisa
Ladia
29 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Lun 05 Mai 2014, 3:11 pm

Dragele mele, am prins in cea mai mare graba un ''fotograf'' si am facut niste poze, din pacate ele nu au iesit asa bine cu telefonul dar eu vi le arat:

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Fo8dProvocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Olu3
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 41wrProvocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Sk7hz
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Vk4fProvocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Uvxe
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Yp1mm
Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 R3704x00j]Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 4x00[/url]

imi pare rau ca m-am grabit si nu am avut timp sa ma joc cu bretelele  Smile 
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de i.xell Lun 05 Mai 2014, 3:44 pm

Superba rochia mar-ysa!!!!!! sa o porti sanatoasa si admirata!!!!  Iti sta super orice combinatie ai alege la bretele  wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de tomari Lun 05 Mai 2014, 3:48 pm

mar_ysa_28 pozele sunt foarte reusite iar rochia este deosebita (croi perfect, culoare  love )
Cu siguranta vei fi admirata si apreciata pentru talentul si priceperea cu care ai lucrat-o.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Lun 05 Mai 2014, 3:59 pm

Marysa, felicitari!!! Arata sublim, culoarea te avantajeaza si modelul e tare fain cu fusta high-low!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de adina_lg Lun 05 Mai 2014, 5:21 pm

Marysa, foarte frumoasa rochia! Smile
Pot sa iti pun niste intrebari?
1. Partea de jos are tiv?
2. Cat de lungi sunt bretelele si cat de late?
3. Cat se suprapun bretelele in fata, la cusatura?
Multumesc!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Lun 05 Mai 2014, 6:04 pm

I.xell, Tomari, Ladia, Adina va multumesc mult de tot...acum vad ca din graba fara sa o trag in jos, sta un pic prea sus pe mijloc (macar daca ma uitam si eu in oglinda ) doar in poze...asa normal daca o asez nu se ridica.
Adina rochita nu are tiv deloc....are cusaturi doar in talie unde am finista cu zig-zag, nici eu nu am triplok, oricum nu e nevoie
Bretelele mele au 2,10 m lungime si 22 cm latime, le-am suprapus cam 6 cm.
Bretelele trebuiau cam de 2,40 dar a avut materialul un fir tras si nu am vazut in magazin si m-a obligat sa le tai asa, oricum sunt f elastice si e ok.
Acum sa va intreb altceva, dupa situatia cu concursul am facut poze si in timpul executiei, si inainte, sa va pun poze si de atunci? Ma gândeam sa nu incarc forumul, cum sa fac?
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Lun 05 Mai 2014, 6:47 pm

Marysa, asta e o provocare, nu concurs, castigatoarea va fi aleasa random. Si scopul e sa invatam impreuna prin provocari. Asa ca nu e nevoie de poze in timpul executiei. Putem intreba adminele daca ar fi ok de pus aici si imaginile acelea, pentru a ajuta altor fete care vor sa faca modelul.
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de piciul Lun 05 Mai 2014, 7:16 pm

Marysa, o adevarata invingatoare! Felicitari! Sa o porti sanatoasa! Iti vine perfect! Sa o porti sanatoasa!
Daca ai poze din timpul lucrului, poti face un tutorial pentru incepatori in ale croitoriei. Orice explicatie ne lumineaza si ajuta!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Lun 05 Mai 2014, 7:49 pm

foarte frumoasa!!! am mai incercat odata sa scriu, dar s-a intamplat nu stiu ce... numai bine ca ai si apucat sa-mi raspunzi la intrebari inainte sa postez :P imi place foarte mult ca e cu coada si iti vine foarte frumos!!! sper sa ajung si eu saptamana asta sa-mi iau material, daca zici ca nu trebuie tivita, sunt si mai incantata, poate imi gasesc negru :P ca asa mi-as dori, eu zic sa postezi si imagini cu pasii !
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Lumaria Lun 05 Mai 2014, 9:21 pm

eh! daca aveam macar cu 10 ani mai putin... nu ezitam! spor la lucru si success!!! kiss 
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Lun 05 Mai 2014, 9:45 pm

Haide Lumaria! Rochita poate fi facuta in atatea feluri si din atat de multe materiale, sigur gasesti ceva pe placul tau :-)
https://www.pinterest.com/lockybabe/infinity-dress-wrapping-ideas/ aici gasesti idei, sau aici: http://handmadebride.ca/things-i-love-about-our-infinity-dresses/
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de diada Mar 06 Mai 2014, 8:49 am

Frumoasa rochie ti-a iesit Marysa!!! imi place foarte mult cum iti vine. Deci in jur de 4.50m sunt suficienti pentru astfel de rochie. Sa o porti cu placere si ma bucur ca ai facut poze din timpul lucrului, putem sa deschidem un topic special cu tiparul. Iti multumim!

Si totusi, cum s-o comporta in timp, pentru ca nu are tiv facut? ma gandeam, sa faci unei cliente (care-ti plateste) asa o rohie si la 2 spalari sa nu o mai poata purta. Nici din clipuri nu imi dau seama daca sunt sau nu tivite.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Mar 06 Mai 2014, 9:47 am

Diada, majoritatea nu sunt tivite, ma refer la cele elastice, din lycra de exemplu. Unul din motive e ca exista modele care se joaca si cu poalele. E mai simplu fara tiv ptr maxim de elasticitate. Cei care vand recomanda spalare in saculet. Din pacate nu stiu ce se intampla dupa multe spalari, dat tind sa cred ca e ok atata timp cat rochia e in saculet si turatia nu e asa mare, posibil nici temperatura de spalare peste 40. Exemple: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 PwjZ77g


Ultima editare efectuata de catre Ladia in Mar 06 Mai 2014, 9:55 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat exemplu)
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Lumaria Mar 06 Mai 2014, 10:11 am

Multumesc Ladia, dar euma gandeam ca nu-mi mai permite varsta sa port asa ceva, si asta ma "enerveaza" la culme (ca, daca tot fac, sa si port :D). Am si eu "piticii" mei pe creier si, m-am imaginat babuta cu baston si rochie infinity. Rezultatul din mintea mea a fost :Shocked  rade Sad zid
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Gabica Mar 06 Mai 2014, 12:56 pm

Lumaria, vârsta fizică e una, psihică e alta.
Eu aş purta această rochie, şi sigur o voi purta. Să vedem cine o face....
mar_ysa_28 eşti minunată.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mar 06 Mai 2014, 3:18 pm

kiss  Va multumesc mult de tot Smile
 In ce priveste tutorialul eu sunt cam varza la explicatii, adica nu prea stiu termeni tehnici, sunt mai incepatoare decat majoritatea. Dar pot sa pun cateva poze si sa explic cum am facut eu.  
Sunt 3 operatiuni mari si late:.croiesti fusta dupa preferinte, eu am croit un cerc pe maximul latimii de 1,5 m si l-am pus pe mine in toate felurile pana am hotarat unde sa fac cerculetul de talie
2. Se croieste o banda din talie in functie de preferinte, eu initial am facut-o f inalta cu gandul sa imi acopere ca o bustiera dar nu mai avea acel farmec spatele, si atunci puteti face separat
3. Taiati benzile cu lungimea calculata asa h× 1,5 
Am cusut prima data benzile suprapuse de fusta si apoi banda din talie inchisa pe mijloc si am pus cusatura sub locul unde se intersectau benzile, ca sa nu se vada, apoi finisati cu zig zag sau triplok.

Diada eu mai am fustite din licra spalate si raspalate si nu au absolut nici o problema...la jerse nu stiu, o sa incerc si cu el sa vedem cum ne impacam
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 06 Mai 2014, 9:34 pm

Salutare! Am facut rochia. Imi place de nu mai pot. Mai fac.
Maine vin cu pozele. Ras copios in seara asta ca am constatat ca nu am pantofi pentru ea  rade de, probleme in lant.
Vreau sava zic ca din cei 4,5 m iese si topul.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mier 07 Mai 2014, 1:18 am

Bv Narcisa! Abia astept sa o vad! Din ce ai facut-o?

Nu numai topul...mie mi-a ramas practic o bucata de 1 m/ 2,8... Sigur imi fac niste colanti ceva pt sala, ca e cu licra.
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Lumaria Mier 07 Mai 2014, 10:01 am

ai dreptate Gabica. si-mi place de mor genul asta de rochie! kiss 
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Mier 07 Mai 2014, 6:04 pm

dragi colege, am reusit de mi-am cumparat materialul astazi! poate e putin cam plinut, dar tot lycra e sisper in seara asta sa croiesc, nu prea ma pot hotara cat de lunga s-o fac, as face-o pana in pamant, dar pt asta trebuie sa o fac din 2 semicercuri si mi-e teama sa nu mi se increteasca pe laterale la cusaturi ... oricum am luat 6 metri si tare mi-e ca imi ajung pt 2 bucati :P am dat 5 lei/ metru mi se pare fooarte ieftin, dar cum am zis, nu e cel mai frumos lycra.. dar am zis ca pt incercare... merita Smile
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Mier 07 Mai 2014, 7:42 pm

Anna_sandu, ai luat la un pret foarte bun, ce culoare e materialul?
Nu stiu ce sa iti spun de cusatura, eu am avut o lycra elastica doar pe latime. Si fusta e dreapta, deci cu cusatura la spate. Mie mi s-a incretit un pic da am facut si o greseala, am cusut drept nu zig-zag.

Fetelor, pun pozele cu ce facusem eu acum ceva vreme. Bretelele au fost de 1.5 metri, de aceea nu apar infasurate de multe ori.

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 QfZO1hGl

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 WVkmLNHl

Marysa, imi place prea mult cum ti-a iesit, cred ca iau material sa fac bretele lungi lungi. Mnarcisa, astept cu nerabdare rochita!
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mier 07 Mai 2014, 8:26 pm

Bravo ana, abia astept sa te vad...e licra uni sau cu imprimeu? De unde ai luat cu banii astia?
Ladia sa o porti sanatoasa! Nu inteleg din poza, bentita din talie tu ai cusut-o pe deasupra bretelelor sau e infasurata in talie?
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Ladia Mier 07 Mai 2014, 8:47 pm

Multumesc, marysa. La mine centura e deasupra bretelelor. Varianta mea a fost asa:
- o fusta dreapta
- doua bretele de 1.5 m, si le-am facut cu terminatie in unghi si dublate, asta ptr ca am vrut sa nu se vada unde leg, iar dublura lor era ptr a ingrosa un pic materialul ca era prea lipit pe mine
- centura cusuta sa vina peste bretele ca iarasi asa mi s-a parut mie ca se aseaza mai ok
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de anna_sandu Mier 07 Mai 2014, 9:33 pm

e uni, un maro foarte inchis, am cumparat de la un depozit de textile de pe langa Focsani erau si mai scumpe erau si cu imprimeuri,intre 5 si 10 lei erau preturile la lycra dar nu am vrut pana nu incerc intai apoi mai vedem, poate mai fac si alte culori daca imi place ce iese si cum imi vine :P
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Mier 07 Mai 2014, 9:49 pm

Spor la treaba!

Hai Narcisa cu pozele!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 21 croitorie - rochia infinit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB