Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume (6) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Gradina cu legume (6)

+46
raluca2014
teisoara
Letitia G.K.
Floren
clodi
irish05
Cristache
Admina
Gerlinde13
Giorgi
nico1206
CCristinaC
oanaraluca
betymi72
Samarineanca
Gianina4ever
dragan mirela
alice07
aleinad
ema
cocav
Mandana
Gabiuta
canadianca50
danniela
daniela60
MagdaMarin
Steluzza
ioana.radu
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
ivanoiuadela9
valentinadof
AcidoR
tantza_m
SilviaDumitrescu
gloriamix
greieras
claudiana
Gabica
victoriacus
rosita
piciul
corina corina
Dorulet
cristina07
50 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de ema Mar 24 Iun 2014, 2:04 pm

Am 800 de litri volum de congelat , asa ca ... si pe soacra-mea as putea s-o congelez daca as vrea ! Dar e fata de treaba !
M-ai facut sa rad
Multumesc mult, Corina. Citindu-te am mai invatat cate ceva despre coacaz (de fapt nu stiam mare lucru). Ma miram eu de ce al mamei nu mai fructifica ca inainte. trebuie innoit
Acum o intrebare: nu stii au radacina adanca? Ma gandesc sa pun la anul cativa lastari in ghivece mai mari (fac o vizita soacrei si imi iau lastari ca anul trecut nu a vrut sa ma lase sa culeg fructe si pentru mine Le-a lasat sa se usuce pe crengute desi in primavara eu i le-am curatat de uscaturi ca erau vai de ei Sad ). La noi se face o tarta foarte buna cu coacaze rosii
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mar 24 Iun 2014, 9:05 pm

Multumesc Corina, de raspuns, esti draguta si binevoitoare ca dintotdeauna.

Eu de ce nu mai primesc notificari la discutiile de pe aici. Ca uite, ramin in urma ...si-mi pare rau.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Floren Mar 24 Iun 2014, 9:21 pm

Greieras , poate ai dezactivat din greseala optiunea de notificare .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mar 24 Iun 2014, 9:38 pm

Verificam, verificam.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Tigrisor Mar 24 Iun 2014, 10:59 pm

Corina, merci mult pentru informatii, ce bine ca am aflat cum se inmulteste, sigur la primavara o sa pun si eu cativa lastari.
Asa e, la conserve nu am ajuns, inca. Wow, ce congelatoare, te invidiez (si pentru soacra  Laughing ).  
Noi am pus muuuuuulti samburi de coarne, rata de incoltire e destul de mica si apar abia dupa 2 ani, asa ca trebuie rabdare (dar poate si asta stiai  wink  ). Avem cativa pomisori, destul de mici, dar la toamna intentionam sa-i transplantam.
Acel macris mai are si alta denumire ? Eu macris spun la o planta cu frunze verzi si acrisoare.
Ce-mi place varietatea din gradina ta.
Tigrisor
Tigrisor
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 54
Localizare : spatiu virtual
Data de inscriere : 08/01/2013

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de piciul Mier 25 Iun 2014, 5:58 am

Corina, cand tai lastarii lemnificati? Primavara si ... " Se infig primavara in pamant pregatit din toamna cu gunoi , lastarii lemnificati . Nu sunt pretentiosi deloc . "
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 25 Iun 2014, 8:58 am

Am si eu si agris(tufa inalta,ca sa nu ma aplec la cules rade ), mai fac din an in an jeleu sau le folosesc la sos acrisor(cand eram copil,mama facea supa si era tare buna)am strugurasi rosii,ieri am cules coacazele negre,le-am zdrobit si pregatit pentru sirop.Anul trecut am facut vin din ele,e un vin de tratament.Solul din gradina mea e lutos,dar toate fac fructe multe.Nu le-am stropit niciodata,doar le-am curat primavara de lastarii neroditori. Mi-ar placea si mie sa am catina si corn.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de ema Mier 25 Iun 2014, 9:28 am

Corn am avut si eu dar mi l-a distrus un cretin de santierist (i-a turnat la radacina zeama de beton) Eu l-am sapat dintr-o margine de padure intr-o primavara (era inca micut) Il recunoasteti pentru ca e printre primii copaci infloriti si are floare galbena
Cred ca voi arunca rosiile din ghivece Am cateva rosioare ca bobitele de mazare Asa au intepenit Iar florile sunt rare tare in ciuda soarelui si a udatului  zid zid 
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 25 Iun 2014, 9:34 am

Am revenit cu un articol gasit pe net,despre coacaze: Coacăzele negre sunt cele mai bogate fructe în vitamina C și nu ar trebui să vă lipsească din alimentație, mai ales în sezonul rece. Pentru că puteți să le țineți la congelator fără să își schimbe proprietățile prea mult, consumați-le cu încredere atunci când se răcește vremea.
Coacăzele albe și rosii se pot consuma în stare proaspătă, sub formă de suc pur sau diluat cu apă (100-500 ml pe zi, în 3-4 reprize), precum și ca jeleu sau dulceață. Ele au efect remineralizant, laxativ, diuretic, depurativ și hemostatic. Sunt recomandate în caz de inapetență, dispepsii, inflamații digestive și urinare, insuficiență hepatică, reumatism, gută, constipație și afecțiuni febrile. Coacăzele negre au cel mai mare conținut de vitamina C dintre toate fructele, stimulând secreția sucului gastric. Eliberează organismul de toxine și contribuie la scăderea acidului uric și a colesterolului. Coacăzele negre au și o acțiune antialergică (alergii respiratorii, urticarie), informează farmaciata.ro.
Studiile științifice au mai demonstrat rolul deosebit de benefic al coacăzelor negre în afecțiunile cardiace, precum și pentru prevenirea accidentelor vasculare cerebrale. Cura cu aceste fructe este recomandată persoanelor hipertensive, dar și femeilor care suferă de tulburări ale circulației cauzate de menopauză.
Coacăzele negre se remarcă prin acțiunea cardioprotectoare și prin reducerea considerabilă a colesterolului rău. Activitatea antioxidantă a coacăzelor ar putea explica potențialul lor cardioprotector. Într-un studiu asupra capacității antioxidante a alimentelor, utilizând un test numit ORAC (Oxygen Radical Absorbing Capacity), coacăzele au obținut unul dintre punctajele cele mai mari. Componența principală ce imprimă acțiunea antioxidantă o constituie polifenolii, în special flavonoidele, care ar putea acționa ca antioxidanți pentru a inhiba oxidarea LDL (colesterolul „rău"), reducând și inflamarea vasculară prezentă în ateroscleroză.

Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Dum 06 Iul 2014, 3:30 pm

Ema , nu stiu daca coacazul ar putea creste in ghiveci . N-am verificat , dar fiind arbust nu stiu daca se acomodeaza . Insa , nu te costa nimic sa incerci intr-un ghiveci ceva mai mare zic eu .

Tigrisor , uite ca nu stiam ca le trebuie doi ani coarnelor sa rasara (nu m-am documentat Smile ) si daca zici ca sunt asa sensibile cred ca am sa merg la padure in toamna sa-mi aduc cativa pui . Mai invat si eu cate ceva !  wink 

Piciule , sunt sanse sa se prinda si lastarii de coacaz pusi de toamna , dar mai sigur primavara .

Dorulet , asa e : coacazele negre sunt mai bune ca cele rosii ca si medicament , doar ca au un gust mai putun placut decat cele rosii . De congelat cred ca merg de toate culorile .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de piciul Dum 06 Iul 2014, 9:44 pm

Multumim de raspuns, Corina! Stim ca esti foarte ocupata! Spor in toate si mai invatam si noi.
O intrebare: am citit ca la tomate e bine sa pui "un fir de cupru" si nu mai fac mana.....Am inteles ca o sarma de cupru se infige in tulpina, mai jos la ultimul rand de frunze....Ai practicat asa ceva? Metoda este buna si la meri....a pune langa tulpina, in pamant, o sarma de cupru inteleg, dar sa infig in tulpina... Question 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Mier 09 Iul 2014, 11:45 am

N-am practicat , dar am citit ca francezii fac treaba asta cu succes . Se poate sa fie benefica . Nu cred ca rosia sufera daca o impungi in tulpina . Se cicatrizeaza repede . Eu la toate florile pun cuie sau electrozi curatati in ghivece .

La mine gradina e o mare de noroi . Azi noapte a fost inundata toata zona de paraiele de pe un deal apropiat care au iesit din matca si nu au mai ajuns la raul Ramnicu Sarat . S-au revarsat pe sosea in asa fel incat apa avea o jumatate de metru pe carosabil . La mine forta in portile mari si a trebuit sa le deschidem ca sa nu le rupa . Acum e peste tot numai mal galben si de dimineata spalam cu furtunul pe langa casa sa scapam de el . In gradina s-a inghitit apa , s-a mai scurs la vale , dar pe la hidrofor s-a inundat fantana si apa e tulbure . De la cinci jumate , de dimineata trage pompa pe cel mai gros furtun si inca nu s-a limpezit desi izvoarele umplu constant fantana . Nu ma plang , doar ca nu-mi place ca nu avem apa in casa si nu vom avea cateva zile pana cand se usuca hidroforul pe care-l va desface sotul meu diseara cand vine de la munca . La altii e jale ! Au apa de un metru in casa si va imaginati ce a stricat . Daca nu aveam casa mai inalta si curtea cu panta spre garla era de rau .

Ma duc sa caut niste cloramina din rezerve de demult sa pun in fantana si... sa spal niste vasa afara la aer .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 09 Iul 2014, 11:51 am

Toate trec,Corina,gradina se bucura,fantana se va limpezi...spor la treaba!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4801
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de greieras Mier 09 Iul 2014, 12:10 pm

Hm.ai de munca Corina! Nu ai cu cine te certa!Si rabdare!
Iti doresc putere si sanatate sa poti trece si peste asta!
Numai bine!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de piciul Mier 09 Iul 2014, 1:01 pm

Corina, sa treci cu bine si de incercarea asta!
Multumesc de raspuns! O sa pun ceva lita si te anunt...primul e un mar si apoi un gutui! Am inteles ca merge si la pomi "reteta".
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de LRodica Mier 09 Iul 2014, 1:28 pm

Socrul meu a batut un 'cui' de cupru intr-un par batran anul trecut, si parca ii merge mai bine anul acesta, nu s-au mai uscat crengi. Cred ca merita incercat.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3669
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Iul 2014, 12:38 pm

Ceva dreptate aveai tu , Dorulet . Toate trec , numai ca gradina nu s-a bucurat deloc... Rosiile mor rand pe rand de la umezeala si desi le-am tratat cum trebuie putine cred ca vor ramane in picioare . Dintr-o tufa grozava au ramas trei gogonele si cateva frunze negre de parca ar fi ars . Dor rosii imi doresc sa mananc din propria gradina , dar se pare ca nu mai e posibil . Se cere deci un solar !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 14 Iul 2014, 5:15 pm

Imi pare rau sa aud asta Corina!!1 Daca erai mai aproape iti dadeam eu cateva rosii ca noi avem destule. Cam 400 de fire pline cu rosii care mai de care. Am facut si o tura de bulion si am si dat la niste prieteni din Germania care au venit pe la noi!!!
Nu vreau sa ma laud dar anul acesta avem destule!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de piciul Lun 14 Iul 2014, 5:24 pm

Corina, trage linie si gandeste solarul bine.
Eu nu am decat 30 de fire si am cules deja rosii...cam 1 kg...sunt bune, ca sunt de la noi...dar daca nu erau in solar le pierdeam la ploile din vara asta. Cele din curte ....doar cele chery sunt ok...par ok...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 14 Iul 2014, 10:35 pm

Piciule, la mine s-au facut mai bine afara decat in solar. Dar nu pot sa zic ca nu avem si in solar destule!!!
Poate paine ajung sa le fac si niste poze sa le vedeti!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de lacrisel Mar 15 Iul 2014, 1:36 pm

Dupa ce am citit ce ati mai scris voi pe-aici, am dat fuguta la unchesul Goagal si s-a edificat si cerebelul meu ce e aia Goji... si din edificarea asta, am dat comanda de 3 lastari de 1 m... Asa ca acum astept sa vina curierul si va arat si voua dupa ce ii plantez Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 15 Iul 2014, 5:27 pm

Corina,eu am zis cu juramant ca nu mai pun rosii afara!Dar nici ardei!De asta mi-am dorit solar!Pateam la fel!Acum au inceput sa dea in parg rosiile mele.Cam tarziu,dar asta e.La anul o sa mai cumpar cateva rasaduri mai mari sa am rosii mai de timpuriu,nu ma mai las doar cu cele facute de mine.
Lacrisel de unde ai comandat tu goji?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de lacrisel Mier 16 Iul 2014, 3:58 pm

Nu stiu daca am voie sa pun aici siteul, dar il pun...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maine imi vin plantele. Am comandat de 1m, sa fie mai bin ecrescute Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de xXxVyctoRxXx Mier 16 Iul 2014, 4:36 pm

Cred ca va fi frumos
xXxVyctoRxXx
xXxVyctoRxXx
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 08/07/2014

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Admina Lun 01 Sept 2014, 11:16 pm

Am venit sa ma laud cu niste legume de curte si sa va multumesc ca m-ati inspirat sa fac gradinarit, chiar si la scara mica. Pentru noi e destul, am avut castraveti pe saturate, rosii, acum urmeaza ardeii. Avem la bucuioc sa-l pastrez pentru ceai, la iarna. O sa pun mai diversificate, anul viitor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aveti idee de ce au rosiile coaja tare? Oare de la soi sau le-a lipsit ceva? La gust sunt super bune, cele cherry sunt dulci ca si ciresele. foame

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina cu legume (6) - Pagina 11 Empty Re: Gradina cu legume (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB