Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

+20
mlizeta
Giulia Julia
geanina_scumpica
valentinadof
victoriacus
Larisa09
emilia-elena
pufoi
Dianora
marina40
gabriela1554
Ros Ramona
ili_puiut
Dorulet
SilviaDumitrescu
mari01
Admina
alinuta96
Angelica18
stejara
24 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 07 Dec 2012, 12:10 pm

Cu mare drag hug Asteptam sa ne arati si noua ce faci pentru pitic.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de pufoi Vin 07 Dec 2012, 12:26 pm

Angelica foarte frumoase modelele si hainutele lor.
Am facut si eu pentru iubitica mea doua hainute, dar crosetate.
Dupa ce se termina cu sarbatoarea de azi ii fac si una tricotata pentru Craciun, ca am cumparat lanica rosie.
Oare cum sa-i fac niste papucei, pe care sa-i si tina in labute?
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de emilia-elena Vin 07 Dec 2012, 3:39 pm

foarte frumoaseee ...ce i-as face si eu la al meu..dar ma gandesc ca e ciobanesc mioritic si e maree iar de vede ai mei ca mai inbrac si cainele parca il aud pe tata spunandumi ca mi-au plecat boii pe gheata...
ma gandesc Pufoi ca ai putea sa le faci un rotund din lanica asa si sa ii pui elastic sus ...genu cum sunt pungile alea de pus in cap sub dus kiss
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Mier 07 Aug 2013, 11:07 am

Cat sunt de dragute si hainutele si pufoseniile:) 
Am si eu o catelusa bichon havanez, poate intr-o zi reusesc sa ii fac si eu o rochita
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 06 Noi 2013, 5:51 pm

O hainuta noua pentru Zuzu.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de victoriacus Joi 07 Noi 2013, 8:40 am

Superba Angelica.Felicitari
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de valentinadof Joi 07 Noi 2013, 5:46 pm

Ce bine-i sade cu puloveras!Bravo,Angelica!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 08 Noi 2013, 10:15 am

Merci,fetelor! kiss 
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Lun 11 Noi 2013, 12:06 am

Tare frumoasa! Are si blanita! Felicitari!!!flower  
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 06 Feb 2014, 6:30 pm

Hainute lucrate cu drag pentru prietenii nostri din Franta:Tuffy si Lea,doi westilici minunati.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de geanina_scumpica Joi 06 Feb 2014, 8:50 pm

ce dragutii sunt si foarte frumoase si hainuteleee
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Giulia Julia Lun 10 Feb 2014, 3:14 pm

Buna fetelor!
waw ce talentate sunteti!
eu sunt la prima incercare de hainutza pt catelusa mea, dar nu sunt prea multumita de cum a iesit pana acum. nu prea pricep cum sa scad din ochiuri si apoi sa adaug ca sa ii fac gaurile pt labute. asa ca am incercat sa ii fac din doua parti, am terminat partea care i-ar veni pe spate si m-am apucat de partea care ii vine pe burtica. aveti cumva niste sfaturi?
Giulia Julia
Giulia Julia
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : verviers
Data de inscriere : 08/02/2014

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de mlizeta Lun 10 Feb 2014, 3:20 pm

Fetelor sunt foarte frumoase şi moderne hăinuţele. Despre căţeluşi nu mai vorbesc. Sunt dulci foc.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 10 Feb 2014, 3:48 pm

Va arat ultima hainuta terminata.Este pentru catelul meu si am folosit doar o cusatura pentru a incheia gluga.Totul e lucrat din inmultiri, scaderi si randuri scurte.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Mier 26 Feb 2014, 9:00 pm

Foarte, foarte frumoasa!  love 
Am si eu o catelusa bichon havanez si tare bine i-ar veni o astfel de hainuta, dar din pacate nu stiu sa ii fac. Nu ma ajutati si pe mine, va rog! De unde se incepe, cam cate ochiuri se pun, etc.?  Sad 
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 26 Feb 2014, 10:17 pm

Iti pun diagrama dupa care m-am ghidat cand am facut prima hainuta.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Feb 2014, 11:58 pm

Ce draguti sunt, cum stau ei la poza! love 
Super puloverase, Angelica! Ti-au iesit perfect si exact pe masurile lor.

p.s. Am si eu o metisa de ciobanesc, de vreo 35 de kg.... Cred ca mai bine o tund si torc blana sa ii fac un palton, decat sa ii cumpar fir. rade Intru in faliment cu ditamai catelul.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 27 Feb 2014, 5:54 pm

Multumesc,Admina.Si ai nostri sunt lanosi,dar,fiind crescuti in casa,iarna au nevoie de hainute datorita diferentelor mari de temperatura si faptului ca ii tundem sau trimam si iarna.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Joi 27 Feb 2014, 8:48 pm

Multumesc mult Angelica!  kiss 
Sper sa reusesc si eu cat de cat.
Cu ce fir ai lucrat si ce numar au acele?
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 27 Feb 2014, 9:15 pm

Eu am lucrat cu fir gros si de aceea am redus numarul de ochiuri inmultite.Schema trebuie adaptata grosimii firului si dimensiunii catelului.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Giulia Julia Mar 18 Mar 2014, 1:03 pm

am reusit prima bluzita pt catelusa mea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giulia Julia
Giulia Julia
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : verviers
Data de inscriere : 08/02/2014

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Mar 18 Mar 2014, 11:13 pm

Foarte reusita! Catelusa ta pare sa se simta tare confortabil. love 
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Oct 2014, 6:07 pm

am facut si dastea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuzati decorul din primele poze, sunt facute la ora 12 noaptea cand am terminat de lucru si cand tocmai mi s-a spus ca la prima ora vine cineva sa o ia ca sa o duca stapanei de catelusa.
Edit: un maaare edit ca nu am vazut ca topicul este pentru tricotate, dar nu mai deschid subiect pe crosetate pentru ca nu sunt asa multe postari

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 18 Oct 2014, 11:48 am

Nu pot sa cred ca i-ai facut gluga cu loc pentru urechi.Esti tare!!!!! Ii vine foarte bine si imi place asa colorata.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Oct 2014, 7:06 am

Bravo, Silvia! Se pare ca te pricepi la toate!Felicitari! flower La iarna catelusul, te va pomeni cumva!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 2 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB