Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Resurse si link-uri pentru bijuterii

+93
rivka
elro
Floren
brunics
anaslo
onuca28
Serban Valentina
corina corina
akinom
cami26
DouaMainiDibace
czuky
marcela5
alina.melinte
JENI
monique
elenaveronica
iuliana72
minky
magdaR
Day Lily
flavia ana pop
Margelutza
Handmade DEEA
violeta25
anamariacimpoieru
Mia2005h
getik1
Adelaida
lori16ro
Aghata
Gabiuta
anca viragh
29lorena
elyere
Cristina-Elena
bibi2085
mssdelilah
letho
Teodor Coca
Made by Ank
betymi72
roxanabacila
gabi34_cat
Fleur de Lys
anc@
tzushky
MihaelaT
Nicoleta Irimescu
dianabutnaru
kameleonik
maryhanna
didi19
lorexa1987
danusza
gabriela horhoianu
georgette
shopmena
lenut
Dianadiudea
AlinaJ.Bijoux
ebruli22
catalina52
firimitura
SilviaDumitrescu
Aditza
GIO Studio
doni
lorybalan
Namp
Petriioni
mama4you
maria_covacef
rucsy
chira
ADArt
aidaalex
ada85bejan
icabica
IrinaH
ioana soare
pisikdinkiwi
bluearinne
Eva
cris69
diada
aniri
lorinaoo1
ppisic
zmotocel
Ela
Luana
Admina
97 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de cris69 Joi 07 Mai 2009, 2:33 pm

multumesc pentru linkuri. sunt frumosi. tare frumosi.imi trebuie pentru torul cu goange. nu au iesit asa frumosi dar mireasa a fost tare incantata iar eu recompesata. dama
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Sam 09 Mai 2009, 9:53 am

Like a Star @ heaven Materiale pt clatit ochii(incredibile, din fimo): AICI / AICI / AICI / AICI / AICI

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de ioana soare Joi 28 Mai 2009, 7:21 pm

Pentru incepatori ca mine - o carticica on-line

Guide to Beadwork link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Mier 14 Oct 2009, 10:24 am

Alania a scris:Va multumesc de aprecieri. Merci
Admina, baza e realizata din margelute mici-mici, cred ca de 4 mm. Eu le-am cumparat la sirag. Am sa incerc sa explic cat mai bine tehnica, atasand cateva poze care nu imi apartin, dar consider ca ajuta.
Am insirat 5 margelute pe sarma siliconata de 0.38. Apoi am trecut cu firul prin a 6-a margeluta si prin ultima margea a primului sir.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Apoi am trecut cu firul de sarma prin cele 5 margelute, ale randului nou format. Adica asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am uitat sa va spun ca am folosit cam 2 m sarma pentru baza. Ideal ar fi sa lucrati cu toata bucata, pentru ca daca faceti prea multe noduri, la imbinari o sa cam zgarie la purtare. E mai dificil, ca se incurca sarma, dar...Sau daca vreti puteti incerca si cu ata.
Bun. Dupa ce ati ajuns la dimensiunea dorita, atasati inchizatoarea, formand o mica bucla pe care sunt insirate cateva margele de nisip.
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu uitati ca atunci cand masurati lungimea bratarii, sa tineti cont ca ea se va mai lungi cu aproximativ 3 cm atunci cand atasati inchizatoarea.
Urmatorul pas este atasarea pietrelor, care trebuie "batute" cat mai des posibil. Ca sa fiu mai clara, se lucreaza aproape pe fiecare margica a bazei bratarii. Pe unele le-am "lipit" efectiv de baza, iar la altele le-am atasat cateva pietricele de nisip ca sa le dea putina inaltime.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rezultatul final este acesta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cred ca ar iesi dragut si un inel de genul acesta, numai ca baza sa fie insirata pe ceva guta elastica, iar montajul pietrelor numai pe partea superioara, desigur. Sa vedem, poate zilele urmatoare reusesc sa fac si asa ceva. Sau poate se incumeta una din fete si ne arata cum ar iesi wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de IrinaH Dum 18 Oct 2009, 10:14 am

Aici putem posta si linkul catre blogul personal cu bijuterii handmade?
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Dum 18 Oct 2009, 10:59 am

Irina, link catre blog poti pune doar in semnatura, dar cu o conditie. Pe blogul personal trebuie sa pui link catre acest forum sau banner. Citeste mai multe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Acest subiect este pentru link-uri catre site-uri cu tutoriale, site-uri utile, nu blog cu vanzare sau reclama personala. Daca vrei sa arati membrilor forumului, creatiile tale trebuie sa scri la Bijuterii sau Creatiile noastre, subiecte speciale pentru acest lucru. Incarci pozele cum am explicat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de IrinaH Dum 18 Oct 2009, 11:15 am

Sunt perfect de acord sa pun adresa catre acest forum in blogul meu, pentru ca imi place foarte mult si voi mai zobovi aici. Acum o sa citesc in linkurile pe care mi le-ai dat si sa vedem cum se face.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de icabica Lun 19 Oct 2009, 9:03 am

pentru fetele care vor, pun si eu un site de unde puteti comanda gratuit catalogul de produse,...vreau sa va spun k este bestial ce arata in el,...au aia niste chestiiii.....
daca faceti comanda la catalog, sa stiti ca el vine cam in 3-4 saptamani...dar de venit vine oricum
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si aici un site cu multe scheme gratuite

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de ada85bejan Mier 21 Oct 2009, 11:47 am

Buna!!! Mi-au placut foarte mult toate link-urile postate de voi. Si m-am hotarat sa va dau adresa unui site cu tutoriale gratuite care pentru mine a fost o adevarata sursa de insiratie. Tot ce trebuie sa faceti este sa va faceti un cont (gratuit). Eu zic ca merita, instructiunile sunt foarte pe intelesul tuturor.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ada85bejan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de aidaalex Dum 25 Oct 2009, 1:06 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de ADArt Mier 04 Noi 2009, 9:31 am

Buna tuturor! hug

aici gasiti un site cu tutoriale pentru pasionatii de FIMO si cane work

sper sa va fie de folos Smile

Naama Zamir
ADArt
ADArt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 44
Localizare : Trier, Germania
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.madebyada.com

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de IrinaH Mier 04 Noi 2009, 4:17 pm

Eu chiar o sa incerc modelul de bratara pe albastru de mai sus. E foarte frumoasa, intr-adevar.

Am cumparat azi de curiozitate revista "Lucru de mana". Are vreo legatura acest site cu revista asta?
Ma gandeam ca poate gasesc ceva despre margelit, dar nu este nimic. Oricum eram curioasa sa vad cam ce e prin ea, dar asa as vrea sa fie ceva reviste cu lucrul cu margele.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re:Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de chira Sam 14 Noi 2009, 10:37 am

Salut fetelor, va trimit si eu cateva linkuri catre tutoriale sau bloguri pe unde gasiti tutuoriale, am sa va trimit link-urile intregi, sunt incepatoare in ale forumurilor si nush cum faceti sa ascundeti linkul sunt cuvinete gen "aici" etc.

- link catre o revista americana de margelit, au si tutoriale gratuite pe site, cautati la projects, veti gasi unele lucruri f interesante: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

-tutoriale despre ce putem face din fimo si altele pe situl eberhard faber: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

-blogul unei creatoare de fimo din franta, are o gramada de tutoriale absolut superbe: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

linkuri la gramada:

fimo:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - un site f cunoscut pe la francezi cu tutorile si tot felu, numai se incarca mai greu, cel putin prin tarile calde wink


margelit
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nush exact daca sunt numai poze sau si tutoriale, abia l-am descoperit

sper ca v-am fost de folos, poate unele din linkuri coincid cu ale voastre, n-am avut timp sa verific in detaliu

o sambata frumoasa boo
chira
chira
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 40
Localizare : braila
Data de inscriere : 13/11/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de rucsy Sam 12 Dec 2009, 4:20 pm

Nu ma pricep deloc la margeli, dar cautand ceva pe net, am gasit un site romanesc de unde se pot comanda tot felul de margelute si accesorii pentru confectionat bijuterii ... si nu numai.
Nu stiu daca pot spune site-ul ....astept un semn.
rucsy
rucsy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de maria_covacef Sam 12 Dec 2009, 5:00 pm

Din cautarile mele pe net pentru diverse modele de crosetat, am dat peste mai multe reviste de bijuterit. Sper sa va fie de folos.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Spor la margelit
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Dec 2009, 12:02 am

Tutoriale fimo, diverse cane-uri: AICI
Tutoriale video miniaturi (flori, fructe, mancare, etc.): AICI

Reducerea unui cane fara fundal, folosind plastilina:

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Admina Joi 07 Ian 2010, 9:18 pm

Exclamation Exclamation Exclamation Special pentru incepatorii in margelit, tutoriale video (limba engleza) cu montarea diverselor tipuri de incuietori, finisarea bijuteriilor si alte tehnici utile: AICI si AICI
p.s. sunt doua canale pe Youtube, deci cuprind mai multe video explicative, fiecare. wink

Si proiecte de bijuterii, pe categorii: AICI


Ultima editare efectuata de catre Admina in Sam 09 Ian 2010, 9:23 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de mama4you Vin 08 Ian 2010, 2:29 pm

ma trezesc si eu sa va rog ceva.....sunt ffffffffffff la inceput....as vrea sa ma apuc de confectionat bijuterii.....o pasiune mai veche de a mea...dar cum nu am habar cum si de unde va cumpar mai ieftin....accesoriile....poate ma ajutati si pe mine....
eu detin un mic capital...pe care vreau sa-l investesc casa imi implinesc un vis....acela de a avea propria mea afacere....un mic magazin al pasiunilor mele...decoratiuni, bricolaj....etc....si ca sa pot sa-mi implinesc visul...am nevoie de accesorii...
am inebunit cautand aici...dau peste lucruri minunate.....si uit dupa ce plecasem....de fapt....
nu vreau sa faceti reclama aici.....poate nu e voie....asa ca va dau id-ul meu de mess.....astept raspuns urgent de la voi!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mama4you
mama4you
helper
helper

Numarul mesajelor : 74
Localizare : paulesti-prahova
Data de inscriere : 06/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Petriioni Sam 23 Ian 2010, 10:45 am

buna fetelor,
postez niste link-uri utile pt cele care lucreaza cu fimo.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] aici sunt aproape 400 de modele de cane .
aici sunt 2 tutoriale dupa care puteti realiza majoritatea floricelelor de la link-ul anterior
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si un site romanesc ce apartine unui magazin on-line de margele&co
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Spor la framantat fimo sa aveti! bucurie bucurie bucurie
Petriioni
Petriioni
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 41
Localizare : arad
Data de inscriere : 08/01/2010

http://petriioni.blogspot.com

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Namp Vin 05 Feb 2010, 2:06 pm

Cateva resurse utile utile sper pt dumneavoastra:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Picture Yourself Making Jewelry and Beading By Sandy Doell
Publisher: Delmar 2008 | 224 Pages | ISBN: 159863450X | PDF | 18 MB

Descarca:

uploading
sharingmatrix
letitbit
depositfiles
megaupload

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Heidi Boyd "Simply Beautiful Beaded Jewelry"
North Light Books | English | 2006 | ISBN: 1581807740 | 128 pages | PDF | 12,4 MB

Download

Rapidshare
Hotfile


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Linda Jones, "Wire & Bead Celtic Jewelry: 35 Quick and Stylish Projects"
Cico | 2007 | ISBN: 1904991564 | English | 125 pages | JPG | 11.05 Mb
Descarca
uploading.com
depositfiles.com

mirror

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Claire Aristides, "Bejeweled: Beautiful Fashion Jewelry to Make and Wear Using Crystals, Beads, and Charms"
St. Martin's Griffin | 2007 | ISBN: 0312372779 | English | 143 Pages | PDF | 9.70 Mb
Descarca:
uploading.com
depositfiles.com

mirror

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"Great Wire Jewelry: Projects & Techniques" by Irene From Petersen
Lark Books | 1998 | ISBN: 1579900933 | English | 62 pages | PDF | 4.35 Mb
Descarca:
uploading.com
depositfiles.com

mirror


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"Wire Style: 50 Unique Jewelry Designs" by Denise Peck
Interweave Press | 2008 | ISBN: 1596680709 | English | 119 pages | PDF | 10.70 Mb
Descarca
uploading.com
depositfiles.com

mirror

Va urma
Orice comentariu este binevenit

Exonerare de raspundere
Administratorii site-ului Lucru de Mana si nici autorul acestui post, nu-si asuma responsabilitatea legala pentru link-urile postate la acest subiect. Pot aparea trimiteri catre site-uri de file sharing sau catre albume foto care cuprind carti sau reviste scanate, care pot incalca Legea copyright-ului si a drepturilor de autor (nefiind precizata sursa publicatiilor si neavand acordul autorului).
Administratorii acestui site si nici autorul acestui post, nu au copiat spre a face public, niciun material tiparit sau online; preluarile site-urilor s-au facut cu ajutorul motoarelor de cautare, publicatiile respective fiind deja incarcate pe internet, de terte persoane.
Namp
Namp
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 32
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de lorybalan Vin 05 Feb 2010, 4:32 pm

wow,dar asa stau toata ziulica si tot nu ma mai satur de privit,sper sa incep si sa pun in aplicare de prin ce am vazut,tot nu am curaj sa ma apuc cos
lorybalan
lorybalan
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : botosani
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de doni Vin 05 Feb 2010, 7:10 pm

am cateva modele pentru inspiratia fetelor.Nu-s multe si vazand ca nu e un topic special am bgat aici.nu sunt facute de mine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
primele doua cred ca sunt din colectia dianei fitzgerald,ultimul nu stiu.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de GIO Studio Vin 05 Feb 2010, 11:03 pm

foarte altruist din partea ta sa imparti cu noi "carticele" !
Multumim frumos! Flowers flower Flowers kiss


Ultima editare efectuata de catre Aromepentruochi in Vin 05 Feb 2010, 11:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : uitasem de emoticoane, le merita!)
GIO Studio
GIO Studio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 08/01/2010

http://www.giostudio.ro

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de doni Sam 06 Feb 2010, 1:53 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pentru ca nu pot sa fiu rea,dedicatie speciala pentru toate margelitoarele si in special pentru favoritele mele ruxi si zmotocel
cartea dianei fitzgerald nu stiu unde este dar am vazut-o pe undeva.ea nu are modele pe care sa le copiezi,ci doar te invata cum sa faci anumite tipare si restul depinde de imaginatia fiecaruia.mie mi se pare foarte buna chestia asta ca se nasc unicatele.
Sper ca n-am suparat sefele forumului ca este alt forum dar dat fiind faprul ca este din afara si mai este si rusesc mi-am permis sa-l pun.va dati seamace ar fi insemnat sa pun fiecare schema in parte
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Namp Sam 06 Feb 2010, 2:12 pm

Alte resurse.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"Beaded Macrame Jewelry: Stylish Designs, Exciting New Materials" by Sherri Haab
Watson-Guptill | 2006 | ISBN: 0823029522 | English | 49 (98) pages | PDF | 5.30 Mb

depositfiles.com
hotfile.com

mirror


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Stephanie Bourgeois, "Beautiful Beaded Jewelry "
David & Charles | 2004 | ISBN: 0715317970 | 64 pages | PDF | 3,7 MB

uploading.com
depositfiles.com
mirror


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sonya Nimri, "Beadalicious: 25 Fresh, Unforgettable Jewelry Projects for Beads Old and New"
Watson-Guptill | 2008 | ISBN: 0823099962 | English | 118 Pages | PDF | 7.35 Mb

depositfiles.com
mirror


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"French-Inspired Jewelry: Creating with Vintage Beads, Buttons & Baubles" by Kaari Meng
Lark Books | 2007 | ISBN: 1600590969 | English | 143 pages | PDF | 18.60 Mb

uploading.com
depositfiles.com

mirror


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Beadwork Presents - 41 Favorite Jewelry Designs
Interweave Press | 2009/10 | English | 111 pages | PDF | 15.55 Mb
A Collector's Edition Special Issue from Beadwork Magazine

uploading.com
depositfiles.com
sharingmatrix.com

megaupload.com


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Beadweaving Brilliance - Make Beautiful Jewelry as You Learn Off-loom Techniques
Japan Publications Trading | 2007 | PDF | ISBN: 4889962255 | 80 pages | 12 Mb

hotfile.com
rapidshare.com

*adaugat la al 2 lea edit
[center][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[b]The Art of Bead Embroidery - Techniques, Designs & Inspirations

Kalmbach | 2007 | PDF | ISBN: 0871162431 | 112 pages | 51 Mb

turbobit.net
uploading.com
rapidshare.com





Va urma
Orice comentariu este binevenit

Exonerare de raspundere
Administratorii site-ului Lucru de Mana si nici autorul acestui post, nu-si asuma responsabilitatea legala pentru link-urile postate la acest subiect. Pot aparea trimiteri catre site-uri de file sharing sau catre albume foto care cuprind carti sau reviste scanate, care pot incalca Legea copyright-ului si a drepturilor de autor (nefiind precizata sursa publicatiilor si neavand acordul autorului).
Administratorii acestui site si nici autorul acestui post, nu au copiat spre a face public, niciun material tiparit sau online; preluarile site-urilor s-au facut cu ajutorul motoarelor de cautare, publicatiile respective fiind deja incarcate pe internet, de terte persoane.


Ultima editare efectuata de catre Namp in Sam 06 Feb 2010, 9:23 pm, editata de 2 ori (Motiv : noi linkuri)
Namp
Namp
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 32
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Resurse si link-uri pentru bijuterii - Pagina 2 Empty Re: Resurse si link-uri pentru bijuterii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB