Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

+54
nicolae68daniela
pufoi
afilimonb
iuliana72
Alyna_ct
dorina narita
cris_io_mat
europolis
mari01
tiana
Dionisia
tzushky
anda81
kmn
emmancita
teisoara
AcidoR
danniela
piciul
cica elena
geo
flori de camp
eriliana
Angelica18
canadianca50
craluca
Eva
Marry
MagdaMarin
valentinadof
aisha
cocav
ancush
SilviaDumitrescu
diada
denis21
stoy
dorina64
firicel
carmenush
mimiady63
Serban Valentina
cozma felicia
Cristache
letho
Uca
crina68
ioana soare
silvia adriana
ema
Chirrox13
geany
LORIMAR
adar
58 participanți

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de flori de camp Mar 12 Aug 2014, 6:02 am

Mulţumesc, Acidor! Merge încet şi sigur şi a doua.  wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mar 12 Aug 2014, 10:00 am

 pun si e o bluzica, din bumbac tip angelica , e pentru fata mea, sper sa-i placa, nu stie ce i-am lucrat.de fapt i-am facut doua, dar doar una am pozat-o findca cealalta am terminat-o acum si-am si trimis-o prin maxi, ne-spalata nearanjata Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 4246 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de flori de camp Mar 12 Aug 2014, 10:41 am

E frumoasă! Însă mi se pare un pic cam mult crescut la subraţ. Sau poate doar mă înşel eu. Altfel, nimic de spus! Să o poarte sănătoasă! galbenul e una dintre culorile mele preferate.  dama 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mar 12 Aug 2014, 10:57 am

 ..asa mi se pare si mie, dar pana n-o probeaza nu-i zic nimic. Am inceput-o pe 100 ochiuri, am scazut ca se cambreze si apoi am crescut iar la 100. In cateva ore aflu ce si cum se aseaza pe ea  Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 4246 
Multumesc ! hug 
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de valentinadof Mar 12 Aug 2014, 1:41 pm

Bravo,Daniela!E tare frumos topulCu siguranta ca fata va fi admirata!Cu o curea in talie poate,cu ceva margelute va face furori!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de macanetu Mar 12 Aug 2014, 2:22 pm

Frumusel foc si intadevar culoarea super . Daca are bustul mai maricel o sa se aseze bine ....depinde de conformatia ei . Oricum este frumos .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mar 12 Aug 2014, 4:24 pm

macanetu, multumesc frumos  hug ! Din pacate n-are bustul mare, si din aceasta cauza cea de-a doua bluzitza nu-i vine bine, trebuie sa-i desfac bretelutele si sa le mai ridic, asta dupa ce-o sa vina de la mare Sad .Bluzica galbena , cica ii este buna, o sa-i fac poze cand o prind  hug 

multumesc frumos Valentina hug , sper s-o poarte cu placere, era incantata de ea, dar suparata de cea de-a doua Sad 
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de piciul Mar 12 Aug 2014, 7:53 pm

Nicolae68daniela, nu-i bai! E ceva reparabil! Importanta este rabdarea de a strica si a reface pana iese ok!
Felicitari si spor in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 13 Aug 2014, 8:07 am

multumesc frumos piciul  hug  ! Cu siguranta am sa-i desfac bretelutele, dar astept pe saptamana viitoare, poate ajunge si pe-acasa.
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de macanetu Mier 13 Aug 2014, 8:31 am

Eu am bustul mare si de aceea stiu ca trebuie un pic mai mult umblat la partea aceea ( de aceea am zis ) . Cu un picut de munca in plus se rezolva de numa  wink .Important este sa ai rabdare si curaj , cunosc persoane care la inceput au fost f entuziaste si cand au invatat sa croseteze, tricoteze si apoi au dat de greu au renuntat imediat apoi.....s-a risipit entuziasmul instant ....e dreu...nu stiu...si alte cele...
Mii de scuze pentru  off topic
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty tipar bluza

Mesaj Scris de forever23 Sam 19 Noi 2016, 9:35 am

Buna ! Nu stiu sa fac rascroielile la subrat si maneca. Stiu sa cresc si sa scsd ochiuri, dar nu stiu cum ar trebui sa fac acest lucru. Cu alte cuvinte, vreau un tipar pentru o bluza tricotata, pentru o persoana slabuta, marime 40.
forever23
forever23
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/11/2016

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de piciul Dum 20 Noi 2016, 7:54 am

Tiparul e bine sa-l faci tu singura, dupa un pulovar sau bluza care-ti vine bine. Si tot asa te orientezi cum sa scazi. Sunt sfaturi la rubrica de tricotaj "Invatam sa tricotam impreuna". Ai nevoie de rabdare si pana nu calculezi cu mana ta, tiparul tau, firul tau, andrelele tale...tot nu iese.
Daca nu ai facut un esantion ca sa vezi cate ochiuri ai la 10 cm lucrati, poti masura pe ce ai tricotat pana acum si apoi calculezi cat au umeri si cat e nevoie la rascroiala gatului si socotesti...

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri tricotate - Capitolul I - Pagina 8 Empty Re: Bluze, topuri tricotate - Capitolul I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB