Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Electrocasnicele noaste-1

+56
adriuta
Dodo-pui
AcidoR
fiordaliso
bobitica
MihaelaT
eriliana
ancone
culea mirela
diblaru maria
gabyd
tiana
i.xell
crina68
michelinebeaulieu
firicel
AlinaJ.Bijoux
Andante
dorina64
ikuta
amnro
myky7robc
Chirrox13
StMihaela
caramela
lennny
SilviaDumitrescu
zahariaelouise
arielas
corina corina
piciul
Gianina4ever
clodi
kamelyaa
ada85bejan
ivanutamihaela
geany
Kristina
danniela
Clio_Ela
Steluzza
CCristinaC
Angelica18
danadea
rosita
Admina
alexia35
Motzu
aurishta
ema
MagdaMarin
victoriacus
zylv
diada
elenaxx
mnarcisa
60 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Sam 20 Iul 2013, 2:29 pm

Daneiala, eu am masina de spalat LG de vreo 2 ani. Cica ar fi testata de nu stiu ce institut ca scoate alergenii de pe haine si mi-a placut ideea. Nu am mai facut alergie pe piele de la dero, de cand o am, ce-i drept spal si doar cu detergent lichid. Eu sunt multumita de ea, scoate rufele curate, le cam sifoneaza daca puna la 1200 rotatii dar in rest e buna. Ii pun Calgon cam rar, ce-i drept. Ar trebui sa o mai rasfat, din cand in cand.
Mi-am luat un storcator cu ax (nu oxideaza sucul la fel ca cele prin centrifugare), la oferta de pe un magazin online. Sper sa ma tina microbul asta, cat mai mult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 20 Iul 2013, 3:37 pm

Felicitari Admina pentru achizitie.Marca asta a intrat in forta un ultima parioada pe piata si chiar au lucruri foarte bune si la pret bunicel.Am ramas masca cand am auzit reclama la tv ca produc (ma rog isi pun numele pe produs)si frigidere.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Dum 21 Iul 2013, 1:09 pm

Eu n-am auzit de firma asta, pana acum, dar fiind ieftin produsul, am riscat. Urmatorul storcator, de acest tip, costa 800lei si cele cunoscute, vreo 1500lei. Shocked Cred ca fiabilitatea e singurul lucru care poate sa mearga rau, pentru ca sunt multumita de cum stoarce ce am incercat (caise, piersici, prune, leguminoase tari, rosii, castraveti, ardei, patrunjel, pepene) si scoate pulpa aproape uscata si putina spuma. Sucul e foarte gustos.foame

p.s. Magda, ce bine arati in poza de la avatar. dama iti sta foarte bine si radiezi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Dum 21 Iul 2013, 4:36 pm

Admina, sa il stapanesti sanatoasa si "vitaminizata" storcatorul! Are dreptate Magda, marca asta o vad din ce in ce mai des in magazine, pe net, cine stie poate chiar e ceva de marca asta. Mult spor la "stors" fructe/legume ca ai cu ce rock
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Gabica Lun 05 Aug 2013, 3:52 pm

MihaelaT, scrie-mi te rog ce marcă de maşină ai, adică modelul, că firma am văzut.
E cu încărcare verticală?
La a mea i s-a strâmbat uşa cred, oricum garnitura cred că s-a dus, curge apă din ea, nu mai limpezeşte bine, a trebuit să le mai limpezesc odată în cadă, erau pline de spumă; s-a mai înţepenit şi butonul de la scame!!!
Se mai opreşte şi din funcţionare, trebuie să-i mai dau brânci; Are cel puţin 12 ani.
Problema e că e foarte grea, nu ştiu cum o cobor 4 etaje. o să chem nişte bărbaţi de la un magazin second, le-o dau degeaba numai să mi-o ia din casă.
Altă minune când o voi urca pe cea nouă!!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 05 Aug 2013, 4:15 pm

Indesit W125TX dacă la asta te referi. A mea e cu încărcare orizontală.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Gabica Lun 05 Aug 2013, 4:40 pm

Mulţumesc Mihaela, modelul acesta nu se mai fabrică. Mă uit pe situl lor.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Vin 10 Ian 2014, 10:41 am

Fetelor, are careva aparat de curatat cu aburi???
Intreb ptr ca as vrea sa cumpar pe viitor un Karcher steam cleaner (din acela mic) si vroiam o parere sincera despre ce poate face. Tutoriale sunt cu sutele pe youtube dar cate sunt adevarate? Mi-a incoltit ideea anul trecut din toamna apoi am trecut de curatenia de Craciun, am lasat ideea deoparte DAR acum mi s-a pus piticul iar  Rolling Eyes

ps: nu stiu daca am intrebat unde trebuie  off topic  , era si un topic ptr curatenie cumva? sau imi face memoria figuri.....daca am gresit postand aici rog adminele sa mute intrebarea la topicul corect  peace
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de diada Vin 10 Ian 2014, 11:07 am

Daaa, este foarte bun, recomand!! DAR al meu s-a stricat dupa prima curatenie (adica a fost  folosit la maxim!!!) Eu l-am luat din LIDL, in vara, cand am fost in curatenie generala (varuit, schimbat parchet etc). Stii cum lua varul depe usi? doar dadeam cu carpa ca la reclama  rade luceau dupa ce stergeam. Cred eu ca am gresit ca i-am pus apa de la robinet, in stresul ala nu am mai cumparat apa dedurizata si asta l-a stricat....


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 10 Ian 2014, 10:57 pm, editata de 1 ori

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Vin 10 Ian 2014, 11:24 am

hmmm.....a cedat dupa prima curatenie serioasa (cu zugravit!) ....ma mir Diada ptr ca la Lidl au produse bunicele (eu am luat feon, masina cusut, ventilator  acum ceva timp si merg brici toate, ca o observatie:ventilator trantit jos si feon scapat din mana pe gresie  zid ). Nu ai incercat sa il schimbi pe garantie? Ai avut ghinion  Sad  pacat

Uite ca ma tot intreb eu la ce ma gandeam cand citeam ofertele lor ca nu imi aduc aminte de aparat d-asta (primesc oferta pe mail, deci imposibil sa "sar" vreo oferta).
Cel care imi facea mie cu ochiul e undeva intre 6-9mil (depinde de accesorii) deci scump dupa posibilitatile mele, cel de la Lidl la ce pret a fost?

De la Karcher am un aspirator de cativa ani (6 ani) si merge fara probleme si acum, e la mama, si daca tot am scris ditamaaaai povestea aici.......aspirator cu filtrare cu apa are cineva? vreau sa scap de saci si tot praful care iese cand schimbi sacul si cand aspiri, se merita???

Diada,  kiss thank u ptr parerea sincera!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 10 Ian 2014, 12:59 pm

I.Xell, cu filtrare cu apa nu stiu cum e, dar si eu am vrut sa scap de saci acum cativa ani. Am luat un Dirt Devil (sau asa ceva) cu vas de plastic in loc de sac si sta in subsol, ca m-am saturat sa platesc pe 3 filtre mai mult decat pe un aspirator nou.

Intotdeauna cand cumparati ceva, ganditi-va si la piese de schimb sau"consumabile" pentru aparate.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Vin 10 Ian 2014, 1:35 pm

Ai mare dreptate Ela, tocmai acum ma documentam si din review-uri reiese exact ceea ce ai spus tu, fac treaba buna aspiratoarele astea cu filtrare prin apa daaar sunt scumpe filtrele care trebuiesc inlocuite la 6luni, daca aspiri des atunci le schimbi mai des de atat. La asta mai adaugam timpul in plus ptr spalatul recipientului si filtrelor dupa fiecare aspirare.
deci.....tot la vechiul meu electrolux cu sac raman pana isi da duhul, oricum nu mai are mult, are 8ani saracutul si a vazut multe la viata lui.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 10 Ian 2014, 1:41 pm

Si eu am revenit la aspiratorul clasic cu saci. (plus mini robotzelul, care exact in clipa asta aspira covoarele cat fac eu altceva. Pe el il pun la treaba la covoare-cele normale, nu cu peri lungi, ca alea nu ii plac. in rest, e prea mult de "pregatit" camerele pt robot, ca "uita" pe unde a trecut, cand se impiedica de 50 de ori de picioarele scaunelor si meselor).
Si eu eram satula de cumparat si schimbat saci, dar cel cu vas a fost si mai rau, cand il goleam trebuia inca o data aspirat, ca se facea mizerie multa in jurul cosului de gunoi, iar cand spalam filtrele astaptam pana a doua zi sa se usuce. Asa ca, mai bine aspiratorul clasic, 12 saci pe an si gata...
Recomand cu incredere Siemens-fabricat in Germania- so costa in jur de 80 de euro aici.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de ema Vin 10 Ian 2014, 2:10 pm

Eu am Dyson cu recipient de colectare si fara filtre ori saci Deci nu schimb nimic iar cand il golesc (o fac si eu mai des nu cand se umple de plaf)nu fac mizerie in jur Nu-mi place ca are doar o singura putere de aspirare L-as da oricand in schimbul unui Siemens clasic cu sac, cu filtru dar cu multe trepte de aspirare si cu o forma mai eleganta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Vin 10 Ian 2014, 2:13 pm

Multumesc fetelor ptr pareri!!!  Merci  s-a notat  wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de diada Vin 10 Ian 2014, 2:47 pm

l-as fi schimbat fara probleme daca aveam chitanta, dar in nebunia aia am pierdut-o. A costat 100 lei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de i.xell Vin 10 Ian 2014, 3:10 pm

100 lei...pff.....parfum ca sa zic asa.
Sunt de ex si la Domo pe site la pretul asta ......dar sunt unele no name, karcher e mai scump normal.
Cand va aparea la Lidl voi fi prima la deschidere.......daca nu imi cumpar pana atunci  Rolling Eyes
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de AcidoR Vin 10 Ian 2014, 3:30 pm

Eu am aspirator cu filtrare prin apa, Zelmer, cumparat in 2008. Filtre noi am cumparat abia in 2012, deci dupa 4 ani. Poate fi folosit si fara apa si filtru aferent. Da, singura neplacere este ca trebuie sa speli filtrele si se usuca greu ....
Eu n-as renunta la el, chiar isi face treaba cu succes si fiind alergica am simtit diferenta.
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Dodo-pui Vin 10 Ian 2014, 3:48 pm

masina mea de spalat...of masina mea...este noname..o am de 9 ani.saptamana trecuta am spalat ...totul ok...cand ia venit saptamana aceasta randul la utilizare...dupa ce o bagam in priza in momentul cand vroiam sa-i selectez programul tragea apa si-o evacua....asa din senin.Nu era infundata .dupa verificarea filtrelor de evacuare...mi-a facut scurt...picat siguranta,bla,bla...e la "doctor" acum ...sa vada ce nu-i in regula cu placa...va costa ~200lei...deci ma distrez.....si sigur anul acesta trebuie sa cumpar masina de spalat
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de adriuta Vin 10 Ian 2014, 7:26 pm

Steamer -am  avut Shark, pe mine nu m-a incantat.... Cand speli gresia scoate aburi si cu carpa aia uda  freci podeaua ...mare inventie  Smile ... eu  tooot schimbam la carpe si le spalam ca se faceau foarte urate . Practic e o spalare cu carpa si apa fierbinte apoi si carpa( padul) trebuie spalat, nu se compara cu mopul cu galeata, speli, storci...arunci apa, curatenie  luna, ca la oameni nu ca la lenesi.  wink 

  La parchet si podea din laminat sau lemn, in casa ATENTIE!!!!! temperaturile ridicate le distrug lacurile si toata protectia. Nicidecum nu dati pe mobila(sfatul meu) daca tineti la lucrurile voastre din casa. Eu nu-l vad util in nici un fel. Cel putin mie nu mi s-a potrivit.

  Aspirator- Dirt Devil este cel mai bun si acceptabil ca si pret. Neaparat fara sac, cu vas de plastic si filtrul il speli si-l lasi sa se usuce, ai timp berechet pana la urmatoarea aspirare.

 Eu mai am Bissell care spala carpet si covoarele. E BESTIAL!!! Pui apa calduta cu detergent(special) si o golesti. Poti spala canapele, scaune... e perfect. Spala si gresia  si o lasa luna. Spre deosebire de Shark apa iese din vasul curat, spala gresia cu periile acelea si este reabsorbita in vasul cu apa murdara. La parchete podele din lemn nu-l bag pentru ca nu vreau sa le distrug.

 Masinile de spalat/uscat  Whirlpool Cabrio. Cele mai bune, plus cuva verticala nu rupe hainele pentru ca are un sistem tare interesant fara paletii aceia ordinari care iti fac lucrurile harcea -parcea.
 
 Cam atat, sper sa fie cu folos. kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Sam 11 Ian 2014, 10:12 am

Eu am un mop cu aburi si e tare bun. Am parchet si gresie in casa, nu covoare sau mocheta si face treaba foarte bine. Intai aspir sau matur si dupa aia pun/ em mopul. Lasa parchetul luna si igienizat, pun doar detergentul cu care a venit. E o solutie care nu face spuma. Daca-l termin pot spala si doar cu apa, ca aburul curata foarte bine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aparat cu aburi nu cred ca merita. Doar pentru igienizat chiuvete, wc, cada, gresie pe la colturi, dar asta poti face cu fierul de calcat pe aburi sau statia de calcat (cum am descoperit cand am curatat statia, in baie, dadeam tot aburul in wc si cada wink ).
Aspiratorul cu apa, mi se pare foarte greoi si mare. Daca e casa mica, poate e ok, daca nu, e de carat la el si trebuie si depozitat undeva.
Aspirator eu n-am gasit decat cu filtru hepa si vas de plastic. Adica fara filtru... nu stiu cum opreste praful sa nu iasa prin spatele aspiratorului. Ma rog, avem un Electrolux cu filtru hepa si le mai spalam, din cand in cand. Trage si pe mama si pe tatal lui de praf, dar si sufla tare prin spate si ridica restul de praf, daca nu esti atent pe unde-l indrepti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danniela Sam 11 Ian 2014, 10:45 am

Admina, merge si la pardoseala din lemn vopsita in vopsea traditionala??
Mi se pare interesant. Oare inlocuieste menajera???  scratch scratch scratch

Edit: Dodo-pui acum am citit, este procesorul bulit, si a mea era la fel, o desteapta de femeie a varsat lichid de curatat wcul si nu a sters la timp, s-a prelins pe la imbineri si a ajuns la procesor. La mine la inceput avea probleme numai la stoarcere, probabil nu a fost atins la toate programele dar apoi s-a bulit de tot cu un soc de energie electrica. Am cumparat alta masina. Samsung, nu sunt foarte multumita si cred ca si asta are viata scurta, ca mi-o foloseste menajera desi nu i-am dat voie, dar daca is 12 ore plecata.... si nu stie sa o foloseasca. Asta e!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Admina Dum 12 Ian 2014, 10:16 am

Eu am parchet click-clack, cu stinghii medii. Nu cred ca e lemn, cred ca e MDF. In descriere da ok-ul la parchet, dar nu specifica tipul. Inainte stateam undeva unde aveam parchet cu stinghii mici, de lemn, paluxate si spalam cu apa calda, fierbinte, ca sa dezinfectez (aveam catei). Parca se crapase, dar explicatia a fost ca s-au pus stinghii de lemn neuscat bine si in timp s-a strans. Mopul cu aburi, nu lasa dara de apa, doar abur care se evapora repede. Deci nu are ce rau sa-i faca lemnului, mai ales vopsit. Dar... daca madama menajera uita mopul intr-un loc, apasand pe butonul de abur, sau cine stie, nu pune bine vasul si curge apa sau detergentul pe jos, poate sa-i faca rau.
La cat de ieftine (cred) ca sunt menajerele la voi, nu cred ca merita sa renunti la ele. rade Nu te deranjeaza sa se bage prin lucrurile tale, cat nu esti acasa? Nu de furat, dar de cotrobait, pus mana pe chestii, etc. Eu am pitici pe creier, am luat pe cineva (de cateva ori), la geamuri, dar doar cu mine acasa, cand faceam si eu altceva.
... Pe de alta parte, dupa 12 ore de munca, n-as mai avea putere nici sa-mi duc cana la chiuveta. E normal si mai ales nu ai cum sa stai cu ea, sa-si faca treaba.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de danniela Dum 12 Ian 2014, 2:33 pm

Tocmai asta e problema, ca nu sa o pun pe ea sa il foloseasca ci clar sa o inlocuiasca pe ea. Da e ieftina, insa m-am saturat sa le tot gasesc carand mancare, apa, detergent. Ma enerveaza ca pune lucrurile fix invers de cum vreau eu, desi ii spun mereu sa le puna ca mine. Stau plecata toata ziua, fecior si el la scoala. Probabil am nevoie de cineva 2-3 zile pe saptamana, cat sa calce, stearga geamurile si sa faca o curatenie generala. A mea mai mult mananca decat sa faca treaba. Si consuma detergenti si produse de curatat aiurea. Plus apa, electricitate.
Dara fara ele nu fac fata. Si nici nu vreau sa ma omor aiurea, pentru ce??? Cine imi ridica mie statuie ca in loc sa dorm la 11 noaptea eu plimb mopul prin casa??
Nu cred ca am vazut pe aici asa ceva, o sa ma mai uit, dar vin in Romania si..... da si pe ala il pot cara!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de dragan mirela Dum 12 Ian 2014, 3:56 pm

buna ziua ,sa va spun ce mi sa intimplat mie:am cumparat masina de spalat noua ,anul trecut cu bani jos si de atunci am reparat la ea de 5 ori(la operatia 2 scoate spuma pe sub capac)este cu incarcare pe deasupra (am zis ca este de la detergent,ca am pus prea mult)firma a venit si ia schimbat capacul,a fotografiat o...eu zic ca are un defect de fabricatie(ideea este ca mi a scos peri albi) nu stiu ce sa mai zic(asta este de fapt un ghinion).... kiss kiss sory am uitat sa spun ca masina este indesit silentioasa(nu deranjeaza copilul cind spala,stii zgomotul ala de zici ca se dezmembreaza acum) love 


Ultima editare efectuata de catre dragan mirela in Dum 12 Ian 2014, 6:53 pm, editata de 1 ori
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Electrocasnicele noaste-1 - Pagina 11 Empty Re: Electrocasnicele noaste-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB